/  / Spadków cen na stacjach ciąg dalszy

Spadków cen na stacjach ciąg dalszy

E-petrol|

Średnie ceny detaliczne w kraju w przypadku benzyn oraz oleju napędowego ponownie poszły w dół. Litr autogazu kosztuje przeciętnie tyle samo, co przed tygodniem.

W obecnym tygodniowym zestawieniu litr benzyny bezołowiowej 98 kosztuje średnio 5,24 zł. Oznacza to dwugroszową obniżkę przeciętnej ceny, która w ubiegłym tygodniu wynosiła 5,26 zł/l. Ostatni raz „98” była w takiej cenie na początku lipca 2015 roku (według danych portalu e-petrol.pl).

W tym tygodniu paliwem, które odnotowało największy spadek średniej ceny detalicznej jest olej napędowy. Jeszcze tydzień temu za litr diesla musieliśmy zapłacić przeciętnie 4,59 zł, obecnie już tylko 4,55 zł.

Bez zmian pozostała średnia cena autogazu w kraju. Przeciętnie litr LPG kosztuje tyle samo co tydzień temu, czyli 1,93 zł. Po trzech tygodniach wzrostów średniej ceny tego paliwa rynek detaliczny nieco się ustabilizował.

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95, benzyny 98 i diesla jest województwo śląskie. Przeciętne ceny tych paliw wynoszą tam kolejno: 4,86 zł/l, 5,13 zł/l i 4,43 zł/l. Najtańszy autogaz znajdziemy na Podkarpaciu, litr LPG kosztuje tam średnio 1,89 zł.

Większość paliw kierowcy zatankują, płacąc więcej w województwie zachodniopomorskim. Średnia cena „95” uplasowała się tam na poziomie 5,01 zł/l, oleju napędowego 4,70 zł/l, natomiast LPG 2,04 zł/l. Dla kierowców wybierających benzynę 98-oktanową najdrożej w tym tygodniu jest na Opolszczyźnie, litr tego paliwa kosztuje tam przeciętnie 5,29 zł.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane