/  / Spadki liderów w rankingu modeli

Spadki liderów w rankingu modeli

null
© Opel
null

Wahania sprzedaży nie są wprawdzie duże, ale poza jednym wyjątkiem dotyczą wszystkich czołowych graczy na europejskim rynku nowych samochodów osobowych TOP-5.

Jak wynika z danych firmy analitycznej JATO Dynamics, pierwsza piątka najchętniej kupowanych modeli na Starym Kontynencie to aktualnie Volkswagen Golf, Ford Fiesta oraz Volkswagen Polo, Renault Clio i Opel Corsa. Liderem jest oczywiście kompakt z Wolfsburga, który jako jedyny w całej stawce przekroczył wyraźnie pułap 100 000 rejestracji za okres od stycznia do końca marca (dokładnie 130 367 sztuk).

Co ciekawe, poza VW Polo żaden model z wymienionej piątki nie poprawił wyniku osiągniętego w analogicznym czasie A.D. 2015. Spadki wahają się od -6% (jak w przypadku Corsy) do -2% (VW Golf). Tylko Polo – dzięki 81 000 rejestracji – osiągnęło lekki wzrost sprzedaży (+3%).

Na całej liście TOP-10 znajdziemy tylko dwa modele, których tegoroczne notowania poszły wyraźnie w górę. O jakich graczach mowa? To Peugeot 208 (miejsce #6), który legitymuje się wzrostem o 13%. A do tego Opel Astra (#8), która jako model nowej generacji poprawił wynik aż o 30%.

Natomiast poza czołową dziesiątką widać duże wzrosty dla takich modeli jak Fiat Panda, Peugeot 308 oraz Skoda Fabia.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane