/  / Skuter elektryczny na telefon

Skuter elektryczny na telefon

Bosch|
null
nullnullnull

Spółka zależna firmy Bosch wprowadza w Berlinie nową usługę udostępniania skuterów – Coup. Użytkownicy mogą w dowolnym momencie zlokalizować znajdujące się najbliżej nich skutery elektryczne, zarezerwować je i z nich korzystać.

Po dotarciu do celu mogą po prostu zostawić skuter w dowolnym miejscu w centrum miasta. „Dzięki Coup firma Bosch wchodzi po raz pierwszy na rynek ukierunkowany całkowicie na użytkownika końcowego oraz operatora działającego w sektorze mobilności i tworzy nową, niezależną markę" – mówi dr Markus Heyn, członek zarządu Bosch odpowiedzialny za ten projekt.
 
Na początek użytkownicy będą mieli do dyspozycji dwieście połączonych z internetem skuterów elektrycznych marki Gogoro, zlokalizowanych w dzielnicach Berlin Mitte, Prenzlauer Berg, Friedrichshain i Kreuzberg. Jednoślady rozwijają maksymalną prędkość 45 kilometrów na godzinę, co pozwala korzystać z nich przez osoby w wieku powyżej 21 lat z prawem jazdy na samochód lub motocykl. Schowek pod siedzeniem mieści jeden kask i dwa wymienne akumulatory. W przyszłości będzie oferowany także drugi kask. Skutery mają zasięg około 100 kilometrów. Klienci nie będą musieli się martwić o ładowanie – Coup zajmie się tym za nich.

Model opłat jest oparty na prostej taryfie ryczałtowej, która wynosi 3 euro za 30 minut lub 20 euro za cały dzień. Usługa jest dostępna za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji, której interfejs pozwala znaleźć, zarezerwować i opłacić skuter. Również otwieranie schowka z kaskiem i uruchamianie skutera odbywają się za pomocą smartfona, który łączy się ze skuterem poprzez Bluetooth.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane