/  / Skoda za mocna dla rywali

Skoda za mocna dla rywali

null
© Skoda
null

Skoda nie daje konkurencyjnym markom zbyt wielu szans w rywalizacji o tytuł najchętniej kupowanego modelu osobowego na rodzimym rynku czeskim.

Jak wynika z zestawienia za 10 miesięcy bieżącego roku kalendarzowego, zdecydowanie najchętniej kupowanym nowym modelem wśród osobówek nad Wełtawą jest Skoda Octavia. Od stycznia "czeszka" ma na koncie prawie 17 000 rejestracji. Dla porównania, drugi w kolejności gracz uzyskał prawie 6 500 oczek mniej.

Co na to zagraniczna konkurencja? Otóż modele innych producentów pod względem popularności na rynku czeskim są za Octavią daleko w tyle. Najlepiej wypada pod tym względem Volkswagen Golf, który w okresie styczeń-październik jako najwyżej sklasyfikowany gracz wśród marek zagranicznych (miejsce czwarte w rankingu modeli) znalazł nad Wełtawą nieco ponad 5 500 nabywców.

Co ciekawe, ranking TOP-3 czołowych modeli osobowych u naszych południowych sąsiadów należy aktualnie w całości do rodzimej Skody. Za Octavią plasuje się kolejno kompaktowy Rapid (10 500 sprzedanych egzemplarzy), natomiast miejsce trzecie jest w rękach Fabii (7 400 sztuk).

Na terenie Czech wytwarzany jest też od pewnego czasu Hyundai i30. Ten akurat model w statystykach popularności nad Wełtawą musi aktualnie zadowolić się miejscem piątym z wynikiem na poziomie prawie 5 200 rejestracji.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane