/  / Skoda z nowym SUV-em, czyli elektryzująca premiera w Genewie

Skoda z nowym SUV-em, czyli elektryzująca premiera w Genewie

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Czeska marka stawia teraz na SUV-y. Z okazji salonu Genewa 2016 światło dzienne ujrzy nowy model koncepcyjny, który może być zapowiedzią rozwiązań szykowanych dla wersji produkcyjnej.

Skoda VisionS – bo tak oficjalnie nazywa się nowy projekt Czechów – to mierzące 4,70 m długości auto typu SUV. Do tego 1,91 m szerokości oraz 1,68 m wysokości. Przy rozstawie osi wynoszącym 2,79 m, pojazd jest w stanie pomieścić nawet sześć siedzeń rozmieszczonych w trzech rzędach.

Skoda VisionS powstała na volkswagenowskiej platformie podłogowej MQB.

Napęd na cztery koła
W wersji prezentowanej na salonie genewskim Skoda VisionS została "uzbrojona" w napęd hybrydowy typu Plug-In. Silnikiem spalinowym jest 1.4 TSI o mocy 156 KM. Ponadto w aucie zamontowano dwie jednostki elektryczne. Jedna współpracuje z benzyniakiem oraz 6-biegową skrzynią DSG, która przekazuje moc na przednie koła. Drugi zaś "elektryk" napędza niezależnie tylko oś tylną.

Kierowca może w samochodzie wybierać pomiędzy kilkoma rodzajami pracy – od napędu wyłącznie elektrycznego do trybu ładowania. Baterię litowo-jonowa o pojemności 12,4 kWh ulokowano w przedniej części osi tylnej.

W trybie zasilania wyłącznie energią elektryczną Skoda VisionS jest w stanie pokonać dystans do 50 km/h. Zasięg samochodu przy połączeniu obu systemów to według producenta maksymalnie nawet blisko 1000 km.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Premiery i nowości GENEWA 2016
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane