/  / Skoda sprzedała w Chinach 1,5 miliona samochodów

Skoda sprzedała w Chinach 1,5 miliona samochodów

Skoda|
null
© Skoda
nullnull

SKODA osiągnęła kolejny kamień milowy. Od momentu wejścia na chiński rynek, czeski producent dostarczył Klientom już 1,5 miliona pojazdów. W najbliższych latach SKODA planuje zwiększenie sprzedaży na swoim najsilniejszym rynku na świecie do ponad pół miliona samochodów rocznie. Początek nowej ery dla marki w Chinach zwiastuje nowa SKODA Superb.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Tak dobry wynik jest dowodem pomyślnego rozwoju ŠKODY na chińskim rynku, ale marka zamierza dalej szybko się rozwijać, wprowadzając do sprzedaży następne modele samochodów. Kluczowymi elementami na drodze do osiągnięcia tego celu wydają się być nowa ŠKODA Fabia i wyczekiwana, nowa generacja ŠKODY Superb.

Modele ŠKODY są dostępne na rynku chińskim od 2007 roku. Od tego czasu marka zwiększyła roczną sprzedaż do 281 400 egzemplarzy w 2014 roku. Stanowi to prawie jedną czwartą całkowitej sprzedaży marki w zeszłym roku. W pierwszej połowie 2015 roku ŠKODA dostarczyła 138 300 pojazdów na rynku chińskim - to przełożyło się na wzrost o 5,8% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Chiny od 2010 roku są największym indywidualnym rynkiem dla czeskiego producenta, który wzmacnia swoją pozycję dzięki ścisłej współpracy z Volkswagen Group China i lokalnym partnerem Shanghai Volkswagen (SUW).

W ramach międzynarodowej strategii wzrostu, w ostatnich latach marka stale poszerza gamę modeli dostępnych w Chinach. W 2014 roku oferta czeskiej marki wzrosła do sześciu lokalnie produkowanych samochodów. Gama ŠKODY w Chinach składa się z modeli: Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti i Superb.    
Nowy okręt flagowy czeskiej marki na rynek chiński będzie produkowany w zakładzie SUW w Ningbo, w południowych Chinach. Kolejnymi miejscami, gdzie lokalnie produkowane są modele ŠKODY, są zakłady znajdujące się w Anting i Yizheng. Samochody marki z fabryk chińskich są sprzedawane na tamtejszym rynku.
   
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane