/  / Skoda Rapid Spaceback zaprasza do środka

Skoda Rapid Spaceback zaprasza do środka

Skoda|

Rapid Spaceback imponuje ilością miejsca i codzienną przydatnością dzięki licznym rozwiązaniom spod znaku "Simply Clever". Nowa Skoda łączy w samochodzie kompaktowym wszystkie dobre i praktyczne cechy czeskiej marki z formą hatchbacka.

Oznacza to sprytne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz kompaktowych wymiarów nadwozia i nowe standardy pod względem ilości miejsca w bagażniku i dla pasażerów siedzących z tyłu.

Pomimo kompaktowych wymiarów nadwozia wynoszących zaledwie 4,3 m długości, 1,71 m szerokości i 1,46 m wysokości, wnętrze odmiany Spaceback jest tak obszerne jak w sedanie. To optymalne wykorzystanie wnętrza jest możliwe m.in. dzięki dużemu rozstawowi osi wynoszącemu ponad 2,6 metra.

Pasażerowie z tyłu korzystają zatem z największej ilości miejsca na nogi (64 mm) i największej przestrzeni w linii głowy w tej klasie rynkowej (980 mm). Ilość miejsca w linii głowy z tyłu jest nawet większa o osiem milimetrów niż w Rapidzie sedan.

Bagażnik Rapida Spaceback także ma mnóstwo miejsca, oferując pojemność 415 litrów. Położenie przycisku otwierania bagażnika (na wysokości 841 mm) i niska krawędź załadowcza (677 mm) czynią załadunek niezwykle łatwym.

Ze złożoną kanapą maksymalna pojemność bagażnika nowej Skody wzrasta do 1380 litrów.

Skoda Rapid Spaceback już z polskimi cenami

By pasy z tyłu nie przeszkadzały w składaniu kanapy, można je umocować z boku w wąskim uchwycie. Długie przedmioty można przewozić po opuszczeniu podłokietnika w kanapie.

Ciekawym rozwiązaniem praktycznym Rapida Spaceback jest też m.in. podwójna podłoga w bagażniku, umożliwiająca podział bagażnika na dwa poziomy. Wystarczy wsunąć podłogę w podpórki po obu stronach, aby podwoić możliwość wykorzystania bagażnika.

Ciekawe nowości w segmencie kompaktów

Podwójną podłogę może też umocować uniesioną pochyło w celu ułatwienia załadunku i wyładunku. Prosty pomysł, duża funkcjonalność: aby używać bagażnika bez dzielenia go, wystarczy przesunąć podłogę w najniższą pozycję.

W razie potrzeby półkę bagażnika można schować pionowo za oparciem kanapy.

Rapid Spaceback oferuje ponadto wszystkie sprytne rozwiązania znane z odmiany sedan. Jest tu schowek na kamizelkę odblaskową pod fotelem kierowcy. Pojemnik na odpadki w kieszeni drzwi ułatwia utrzymanie porządku i czystości wewnątrz samochodu.

Skrobaczka do lodu na wewnętrznej stronie pokrywy wlewu paliwa także jest standardowym wyposażeniem Rapida Spaceback. Łatwo ją przechować na pokrywie wlewu paliwa, który jest automatycznie ryglowany przez zamek centralny.

Rapid Spaceback ma też dwustronną matę w bagażniku. Z jednej strony ma powierzchnię z wysokiej jakości tkaniny do codziennego użytku, z drugiej gumową, odporną na wodę i brud. Do transportu ubrudzonych przedmiotów w bagażniku matę wystarczy obrócić.

Inne praktyczne rozwiązania to schowki i haki. Bagażnik ma dwa haki do zawieszenia siatek, schowki (po obu stronach za nadkolami) i podświetlenie. Do bagażnika dostępny jest też specjalny pakiet. W jego skład wchodzi elastyczny schowek oraz zestaw siatek.

W kabinie pasażerskiej nie jest zmarnowany ani milimetr. Schowek na urządzenia multimedialne znajdujący się w uchwycie na kubek w konsoli środkowej – można w nim umieścić telefon komórkowy, iPod lub inne urządzenie przenośne.

Duże schowki w obu przednich drzwiach mają uchwyty na napoje, z których każdy może pomieścić 1,5-litrową butelkę. Z tyłu konsoli centralnej też znajduje się uchwyt na 1,5-litrową butelkę. W schowkach w tylnych drzwiach można umieścić po jednej półlitrowej butelce.

Podłokietnika w kanapie można używać jako schowka lub jako bezpieczny uchwyt na napoje. Nie trzeba też już szukać kwitu parkingowego, który teraz ma swoje miejsce w specjalnym uchwycie na słupku A po stronie kierowcy.

Od wersji Ambition w górę można także zamówić siatki mocujące znajdujące się po wewnętrznej stronie oparć foteli, a także kieszenie z tyłu foteli (w standardzie od wersji Ambition).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane