/  / Skoda Rapid Spaceback już w produkcji

Skoda Rapid Spaceback już w produkcji

Skoda|
null
© Skoda
null

19 sierpnia w zakładach Mlada Boleslav wystartowała oficjalnie produkcja modelu Skoda Rapid Spaceback. Wóz zaprezentuje się szerokiej publiczności już z okazji wrześniowych targów we Frankfurcie.

Rapid Spaceback to już ósmy model Skody, który debiutuje w tym roku. Produkcja nowego hatchbacka wystartowała 19 sierpnia w Mlada Boleslav, głównej fabryce firmy.

"Uruchamiając produkcję cały zespół Skody, począwszy od działu zakupów i planowania, poprzez zespół zajmujący się produkcją, na departamencie kontroli jakości i logistyce skończywszy, po raz kolejny doskonale wykonał swoje zadanie z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Rynkowy debiut modelu Rapid Spaceback to bardzo ważny moment dla Skody - podkreśla Michael Oeljeklaus, członek zarządu firmy.

Ponieważ w fabryce Mlada Boleslav produkowane są już modele Fabia, Rapid, Octavia oraz Octavia Combi, konieczne były inwestycje, dzięki którym możliwa byłaby również produkcja kompaktowego hatchbacka.

To właśnie dlatego w okresie wakacyjnym zostały zamontowane nowe roboty spawalnicze, a wcześniej wyposażenie fabryki zostało wzbogacone o zautomatyzowaną lakiernię, urządzenia do produkcji nadwozia oraz taśmę montażową.

Ponadto w kwietniu otwarto nowy magazyn logistyczny, dzięki któremu produkcja jest szybsza, efektywniejsza i tańsza.

Tylko nie mów na mnie kombi!

Rapid Spaceback to model, który w palecie marki plasuje się między Fabią i Octavią. To również pierwszy model firmy w klasie kompaktowej, który łączy charakterystyczne dla Skody zalety z praktycznością pięciodrzwiowego nadwozia typu hatchback.

Rapid Spaceback ma wszystkie charakterystyczne geny marki: bardzo przestronne wnętrze, rozwiązania zasługujące na miano Simply Clever, najwyższy poziom bezpieczeństwa, niskie zużycie paliwa oraz trudny do pobicia stosunek ceny do jakości.

Co więcej, świeże, dynamiczne nadwozie modelu Rapid Spaceback to wyraźny znak, że model ten został zaprojektowany z myślą o młodych klientach i rodzinach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane