/  / Skoda Rapid hatchback

Skoda Rapid hatchback

Skoda prezentuje pierwsze zdjęcia modelu Rapid w wersji hatchack. Samochód ma wejść do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Skoda Rapid to drugi nowy model, który w niedługim odstępie czasu uzupełni gamę produktową Skody po miejskim Citigo. Główną grupę docelową stanowią rodziny, które powinny docenić przestronne i funkcjonalne wnętrze oraz bardzo korzystną relację ceny do wartości użytkowej. Zamiast konwencjonalnej pokrywy bagażnika samochód otrzymał dużą, szeroko otwieraną klapę, która podnosi się razem z tylną szybą.

Zdjęcia Skoda Rapid hatchback

Pozycjonowany jako produkt w gamie, który zajmie miejsce między Fabią a Octavią, Rapid oferuje wystarczającą ilość miejsca dla 5 pasażerów oraz ich bagażu, oferując przy tym kompleksowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Na rynkach Unii Europejskiej elementem standardowego wyposażenia będzie ABS oraz ESP.

Oto nowa Skoda Rapid w ostatecznej wersji

Skoda Rapid będzie jedną z atrakcji międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu, który rusza pod koniec września ( W gamie silników oferowanych do nowej Skody znajdą się cztery silniki benzynowe oraz dwa wysokoprężne, wszystkie zgodne z normą Euro 5.Jednostki benzynowe to:
- 1.2 MPI 75 KM
- 1.2 TSI 86 KM
- 1.2 TSI 105 KM
- 1.4 TSI 122 KM
Jednostki Diesla to:
- 1.6 TDI CR DPF 90 KM (dostępny w drugiej połowie 2013)
- 1.6 TDI CR DPF 105 KM

Silnik 1.6 TDI 90 KM będzie można zamówić z dostępną jako opcja przekładnią DSG o siedmiu przełożeniach.

Miejscem produkcji Skody Rapid będą zakłady w Mlada Boleslav.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane