/  / Skoda szykuje nową Fabię do rajdów

Skoda szykuje nową Fabię do rajdów

Skoda|
null
© Skoda
null

W 2014 roku rozpoczną się w Mlada Boleslav prace nad nową rajdową Fabią, zbudowaną według specyfikacji R5. W swój pierwszy międzynarodowy rajd auto wyruszy w roku 2015.

Fabia R5 zastąpi model zbudowany według specyfikacji Super 2000. Będzie to trudne zadanie, gdyż Fabia S2000 jest jedną z najbardziej utytułowanych konstrukcji wyczynowych w całej 112-letniej historii marki: od swojego debiutu podczas prestiżowego Rajdu Monte Carlo w 2009 roku regularnie zdobywa tytuły mistrzowskie na trzech kontynentach i w sześciu krajach, dominując na drogach wszystkich szerokości geograficznych.

W 2010 roku z pomocą tego modelu Skoda zdominowała Intercontinental Rally Challenge, zdobywając tytuł mistrzowski wśród konstruktorów i kierowców (załoga Juho Hanninen/Mikko Markkula). Czeski zespół rajdowy w składzie Andreas Mikkelsen i Ola Floene, powtórzył sukces w tej serii w latach 2011 i 2012.

Fabia S2000 odniosła w sumie 27 zwycięstw, czyli najwięcej w całej historii IRC.

W tym samym czasie model zwyciężał także w wielu innych zakątkach świata: serii Super 2000 World Championship, Rajdowych Mistrzostwach Europy, Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Południowej. Tylko w tegorocznym sezonie Skoda tryumfowała w Rajdowych Mistrzostwach Austrii, Włoch, Bułgarii, Jordanu, Portugalii i Paragwaju.
   
Podczas gdy czeski zespół rozpocznie przygotowania do budowy zupełnie nowego samochodu, w nadchodzącym sezonie będzie kontynuował swój program rajdowy ze sprawdzoną Fabią S2000.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane