/  / Skoda pracuje nad feralnymi dieslami EA189

Skoda pracuje nad feralnymi dieslami EA189

null
© Skoda
null

Według zapowiedzi Skoda Auto, czeska firma będzie potrzebować czasu do końca października, aby znaleźć rozwiązanie na problem w feralnych dieslach EA189.

Od kilkunastu dni media nie tylko motoryzacyjne żyją doniesieniami wokół afery spalinowej w grupie Volkswagen. Przypomnijmy, że na rynku amerykańskim wykryto w silnikach TDI duże rozbieżności między wynikami emisji spalin w laboratorium a pomiarami przeprowadzonymi w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych.

Jak donosi agencja Reuters, Skoda właśnie przekazała czeskim władzom informacje z zapewnieniem, że rozwiązanie techniczne w autach tego producenta powinno zostać opracowane mniej więcej do końca października. Według firmy z Mlady Boleslav, feralne silniki typ EA189 (1.6 oraz 2.0 TDI) – spełniające normę emisji Euro 5 – zamontowano łącznie w około 1,2 mln samochodów Skody.

Koncern VW jednocześnie podkreśla, że wszystkie pojazdy pod względem technicznym są w pełni bezpieczne i sprawne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Volkswagen i diesel EA189 – Co dalej?

Jak poinformował czeski minister transportu Dan Tok, rozwiązanie problemu w silnikach TDI wymagać może nie tylko zmian w samym oprogramowaniu, ale również i pewnych przeróbek mechanicznych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane