/  / Skoda nie daje szans rywalom

Skoda nie daje szans rywalom

null
© Skoda
null

Na rynku polskim w rankingu najchętniej kupowanych modeli osobowych TOP10 znajdziemy łącznie trzech reprezentantów Skody. Z kolei na rynku czeskim – aż 5.

Po pierwszym półroczu liderem motorynku nad Wełtawą pozostaje niezmiennie Octavia. Najlepiej rozpoznawalny model w gamie Skody uzyskał wynik na poziomie prawie 15 400 rejestracji. "Czeszka" dzięki swoim notowaniom legitymuje się udziałem rynkowym na poziomie około 11,6%.

Drugie i trzecie miejsce podium również należy do reprezentantów Skody. To kolejno Fabia oraz Superb. Natomiast czwartym graczem w stawce jest Skoda Rapid.

Firma z Mlady Boleslav ma na czeskiej liście przebojów jeszcze jednego swojego reprezentanta. To Skoda Yeti, która z wynikiem prawie 3 200 egzemplarzy wylądowała na miejscu szóstym. Yeti mogłoby być nawet o oczko wyżej gdyby nie Hyundai i30 – czyli najwyżej sklasyfikowany zawodnik wśród marek o zagranicznych korzeniach.

Choć trzeba od razu dodać, że i30 to akurat samochód wytwarzany w fabryce Hyundai Motor, którą wybudowano właśnie w Czechach blisko granicy z Polską.

Dla zainteresowanych, listę aktualnie 50 najpopularniejszych modeli osobowych w Polsce pod względem liczby rejestracji znaleźć można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane