/  / Skoda liderem

RYNEK | Skoda liderem

null
© Skoda
null

Skoda przekroczyła w sierpniu barierę 30 000 rejestracji nowych samochodów osobowych w roku bieżącym, poprawiając dzięki temu zeszłoroczny wynik nad Wisłą aż o 30%.

Skoda, która nieprzerwanie już od pięciu lat jest liderem rejestracji samochodów osobowych w naszym kraju, systematycznie zwiększa przewagę nad konkurencją. Wynik aż 30 000 rejestracji marka przekroczyła już w sierpniu, a więc po niecałych 2/3 bieżącego roku.

Okres styczeń-sierpień Skoda zamknęła wynikiem 30 234 rejestracji, co jest rezultatem blisko o 1/3 lepszym od tego sprzed roku. Udział marki w całym polskim moto rynku urósł do 13,75%.

Pasmo sukcesów marki opiera się przede wszystkim na ciągłym zainteresowaniu Polaków modelami Fabia i Octavia – stale zajmują one dwie czołowe lokaty w zestawieniu aut kupowanych przez klienta indywidualnego nad Wisłą. Oprócz nich także trzeci model marki (Roomster) zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji swojego segmentu. Pozostałe Skody lokują się natomiast w ścisłej czołówce swoich zestawień segmentacyjnych.

Uwagę zwraca przede wszystkim sukces Skody Rapid. Jedna z najnowszych konstrukcji marki została w Polsce bardzo dobrze przyjęta: w klasyfikacji od początku roku do końca sierpnia Rapid poprawił swój wynik aż o 128% i zachowuje nadal tendencję wzrostową.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane