/  / Skoda Kodiaq premierowo

NOWOŚĆ | Skoda Kodiaq premierowo

null
© Skoda Auto
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Po długim oczekiwaniu Skoda zaprezentowała wreszcie swojego najnowszego SUV-a. Kodiaq wjedzie do salonów na początku roku 2017. Tajemnicą pozostaje nadal cena wspomnianego modelu.

Kodiaq otwiera przed czeską marką nowy segment rynku. Segment dużych SUV-ów. Atutami Kodiaq będą przede wszystkim wysokie walory użytkowe, elegancka i ponadczasowa linia nadwozia o wyraźnych krawędziach, a także atrakcyjna na tle rywali cena zakupu – w prasie branżowej krążą nawet plotki, że cenowo Kodiaq ma być oferowane na poziomie zbliżonym do Skody Superb kombi.

SUV znad Wełtawy mierzy 4697 mm. Jest więc dłuższy od Octavii o zaledwie 40 milimetrów. Pozostałe wymiary nadwozia to 1882 mm szerokości oraz 1676 mm wysokości (razem z relingami dachowymi). Rozstaw osi to natomiast 2791 mm.

Z bazowym silnikiem TSI 1.4/125 KM oraz napędem przedniej osi czeski SUV oparty na volkswagenowskiej platformie MQB waży bez kierowcy tylko 1452 kilogramy. Lub 1540 kg w analogicznej wersji z 4x4.

Również z 7 siedzeniami
Pora otworzyć drzwi i zasiąść w kabinie. Projekt wnętrza charakteryzują pionowe elementy stylistyczne jak np. otwory nawiewu klimatyzacji. Dwa z nich okalają umieszczony w centralnym miejscu ekran systemu multimedialnego i układają się w trapezoidalny kształt przypominający ten, który zdobi maskę Kodiaq.Na liście wyposażenia figurować będzie m.in. podgrzewana kierownica oraz ponad 30 "sprytnych" rozwiązań z serii Simply Clever – jak np. wysuwane osłony chroniące krawędzi drzwi przed obtarciem, elektryczne zabezpieczenie tylnych drzwi dla dzieci, jak również zagłówki o specjalnym kształcie, który pomaga wygodniej ułożyć głowę podczas snu.

Bagażnik Kodiaq należy do najpojemniejszych w segmencie: wersja pięcioosobowa oferuje od 720 do maksymalnie 2065 litrów po złożeniu oparć tylnych foteli. Omawiany SUV to zarazem pierwszy model marki, który można będzie zamówić z 7 siedzeniami.

Od 125 do 190 koni
Producent znad Wełtawy zapowiada, że początkowo w ofercie Kodiaq znajdą się dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI oraz trzy benzynowce TSI. Wachlarz rozwijanej mocy wynosi od 125 do 190 koni mechanicznych. Bazowy wariant 1.4 TSI oferowany będzie wyłącznie w zestawieniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną oraz napędem na przednią oś.

Kolejną odmianą benzynową w gamie Skody Kodiaq będzie 1.4 TSI, który rozwija maksymalnie 150 KM oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 250 Nm. Z kolei jednostki wysokoprężne zapewniają odpowiednio moc rzędu 150 lub 190 koni.

We wszystkich konfiguracjach poza modelem bazowym przewidziano do wyboru przekładnię manualną albo 7-biegowe DSG. Natomiast w przypadku topowej odmiany benzynowej 2.0 TSI/180 KM z 4x4 występuje tylko "automat".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane