/  / Skoda Kodiaq od 89 900 złotych

Skoda Kodiaq od 89 900 złotych

null
© Skoda Auto
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na tyle wyceniono bazową wersję Active z silnikiem benzynowym 1.4 TSI o mocy 125 koni. Skoda Kodiaq pojawi się też w ofercie finansowania – "Jak w abonamencie".

Kodiaq będzie dostępny w trzech odmianach wyposażenia do wyboru: Active, Ambition oraz Style. Standardowo dla każdej wersji w cenie samochodu dojdzie pakiet przeglądów, obejmujący kompletny plan serwisowy przez pierwsze cztery lata eksploatacji lub 60 000 km przebiegu. Kodiaq dostępny jest także w systemie finansowania "Jak w abonamencie" – dzięki temu samochód można użytkować za 899 zł miesięcznie.

Kodiaq otwiera przed czeską marką nowy segment rynku. Segment dużych SUV-ów. Atutami Kodiaq będzie przystępna jak na tą klasę pojazdów cena (od 89 900 złotych), wysokie walory użytkowe oraz elegancka i ponadczasowa linia nadwozia o wyraźnych krawędziach. SUV znad Wełtawy mierzy 4697 mm; jest więc dłuższy od Octavii o zaledwie 40 milimetrów. Pozostałe wymiary nadwozia Kodiaq to 1882 mm szerokości oraz 1676 mm wysokości (razem z relingami dachowymi). Rozstaw osi to natomiast 2791 mm.

Kodiaq debiutuje zarazem jako pierwszy model marki, który można będzie zamówić w wersji 7-miejscowej. Bagażnik należy do najpojemniejszych w segmencie: wersja pięcioosobowa oferuje od 720 do maksymalnie 2065 litrów po złożeniu oparć tylnych foteli.

Z bazowym silnikiem TSI 1.4/125 KM oraz napędem przedniej osi czeski SUV oparty na volkswagenowskiej platformie MQB waży bez kierowcy tylko 1452 kilogramy. Lub 1540 kg w analogicznej wersji z 4x4.Publikacja pełnego cennika Kodiaq wraz z informacjami o poszczególnych wersjach wyposażenia spodziewana jest na przestrzeni najbliższych tygodni.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane