/  / Skoda Kodiaq – Gama silnikowa

Skoda Kodiaq – Gama silnikowa

null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnull

Ten średniej wielkości SUV wejdzie na polski rynek w pierwszym kwartale 2017. Klienci Skody będą mieli wówczas do wyboru łącznie 5 wersji silnikowych. Jakich?

Producent znad Wełtawy zapowiada, że początkowo w ofercie Kodiaq znajdą się dwa silniki wysokoprężne 2.0 TDI oraz trzy benzynowce TSI. Wachlarz rozwijanej mocy wynosi od 125 do 190 koni mechanicznych. Bazowy wariant 1.4 TSI oferowany będzie wyłącznie w zestawieniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną oraz napędem na przednią oś.

Kolejną odmianą benzynową w gamie Skody Kodiaq będzie 1.4 TSI, który rozwija maksymalnie 150 KM oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 250 Nm. Z kolei jednostki wysokoprężne zapewniają odpowiednio moc rzędu 150 lub 190 koni.

We wszystkich konfiguracjach poza modelem bazowym przewidziano do wyboru przekładnię manualną albo 7-biegowe DSG. Natomiast w przypadku topowej odmiany benzynowej 2.0 TSI/180 KM z 4x4 występuje tylko "automat". Czeski producent zapewnia, że ta ostatnia wersja gwarantuje dynamiczne właściwości jezdne w połączeniu z wydajnością silnika o małej pojemności dzięki nowo opracowanemu procesowi spalania mieszanki.Wrażenia z jazdy potęguje wybór trybu jazdy Driving Mode Select i nowy Dynamic Chassis Control (DCC). Dzięki nim charakter pracy układu kierowniczego, przepustnicy, automatycznej skrzyni DSG i zawieszenia może być modyfikowany na wiele sposobów.

Kodiaq czuje się równie dobrze w warunkach terenowych. Po zjechaniu z drogi kierowcę wspiera wykorzystujący układ napędu na cztery koła tryb Off-Road. Za wciśnięciem jednego przycisku wszystkie potrzebne systemy – zarządzania silnikiem, wspomaganie prowadzenia, ABS i ESC, a także zawieszenia (jeśli samochód ma na pokładzie DCC) – automatycznie dopasowują się do warunków.

Ceny Kodiaq nie są jeszcze znane. Samochód zostanie zaprezentowany 1 września, zaś szeroka publiczność będzie miała okazję poznać go bliżej podczas jesiennej wystawy w Paryżu (1-16 październik). W prasie branżowej krążą plotki, że cenowo Kodiaq ma być oferowane na poziomie zbliżonym do Skody Superb w wersji kombi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane