/  / Skoda i najlepsze modele 4x4

Skoda i najlepsze modele 4x4

null
© Skoda
null

Podwójny sukces w roku 2014, podwójny sukces i w 2015. Skoda – z dwoma modelami – triumfuje w konkursie na najlepsze auta z napędem 4x4 Allrad-Auto des Jahres.

Marka z Mlady Boleslav to jeden z triumfatorów tegorocznej edycji konkursu Allrad-Auto des Jahres. Plebiscyt zorganizował wśród miłośników motoryzacji niemiecki magazyn specjalistyczny Auto Bild Allrad – uchodzący za czołową w Europie publikację zajmującą się tematyką pojazdów z napędem na wszystkie koła.

W sumie o głosy szerokiej publicznością ubiegało się aż 176 różnych modeli 4x4, które pogrupowano w 10 segmentach rynkowych. W każdej z kategorii należało wskazać najlepszy swoim zdaniem pojazd wśród produktów marek niemieckich, jak również wśród koncernów wywodzących się z innych krajów.

Skoda w konkursie Allrad-Auto des Jahres 2015 dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Octavia Scout nie miała sobie równych w kategorii: crossovery 4x4 (auta zagraniczne), uzyskawszy prawie 9,1% głosów. Co ciekawe, w plebiscycie edycji 2013 "czeszka" zajęła w tej samej kategorii wysokie, drugie miejsce.

Kolejną Skodą triumfującą w konkursie Allrad-Auto des Jahres 2015 jest Superb 4x4. Mowa o kategorii: modele osobowe/cena do 40 000 euro (auta zagraniczne). Warto podkreślić, że to już szósty triumf Superb na niemieckiej ziemi, licząc od roku 2009.

Na koniec dodajmy, że i w roku 2014 aż dwie Skody stanęły na najwyższym stopniu podium. Była to Octavia Combi 4x4, jak również Yeti 4x4.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane