/  / Skoda Fabia teraz bardziej sportowa

Skoda Fabia teraz bardziej sportowa

SKODA|
null
© Skoda
null

Popularna Fabia dostępna jest teraz w bardziej wyrazistej, sportowej odsłonie. Pakiet stylistyczny znany z wersji RS dostępny jest teraz jako opcja w wersjach wyposażenia Active Plus, Fresh i Ambition Plus oraz element wyposażenia standardowego w wersji Elegance Plus.

W skład omawianego pakietu wchodzi zderzak z wersji RS z okrągłymi reflektorami przeciwmgielnymi (lub przeciwmgielnymi z funkcją doświetlania zakrętów lub dziennymi LED) oraz lakierowana na czarno, dolna listwa atrapy chłodnicy. Dodatkowo można też zamówić reflektory projektorowe z czarnym wnętrzem.

Wygląd sportowego pakietu stylistycznego podkreśla dynamiczny charakter tego modelu. Cechą charakterystyczną projektu są duże otwory wentylacyjne pokryte oryginalną, czarną siatką o strukturze plastra miodu.

Pakiet stylistyczny RS jest dostępny dla następujących kolorów nadwozia: czerwień Corrida, błękit Race, szary metal, srebrny Brilliant, biel Candy i czerń Magic perłowy.

Obecnie Fabia oferowana jest w czterech wersjach. Oprócz standardowej do specjalnych oczekiwań klientów dostosowane są: lekko uterenowiona Fabia Scout, sportowa Fabia RS i przyjazna środowisku, ekonomiczna Fabia GreenLine.

Prócz nich czeski producent oferuje także edycje specjalne. Jednym z przykładów jest Fabia Monte Carlo, upamiętniająca 112 lat sukcesów marki w motorsporcie specjalnym wyposażeniem: sportowym zawieszeniem i akcentami wystroju nadwozia i kabiny.

Oferowanie pakietu stylistycznego RS w standardowej wersji modelu Fabia to ukłon w stronę wielkich sukcesów, jakie model ten osiągnął w sporcie. Fabia posłużyła jako baza dla jednego z najbardziej udanych samochodów rajdowych ostatnich lat, wyczynowej Fabii S2000.

Czeski producent osiągnął z nią mnóstwo zwycięstw na odcinkach rajdowych całego świata. Mijający rok był dla niego wyjątkowo obfity – jeden z najlepszych w całej, liczącej przeszło wiek historii startów Skody w rajdach.

Fabia została wprowadzona do oferty marki w roku 1999. Pomiędzy debiutem a październikiem 2013 roku do klientów na świecie dostarczono już około 3,3 mln egzemplarzy dwóch generacji tego modelu.

W statystykach rejestracji za 2013 rok Fabia zajmuje na rynku polskim pierwsze miejsce w swoim segmencie (10 812 zarejestrowanych sztuk), ustępując miejsca jedynie Octavii w zestawieniu łącznym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane