/  / Skoda Fabia i Octavia na szczycie

Skoda Fabia i Octavia na szczycie

Skoda|
null
© Skoda
null

Samochody Skody od lat cieszą się bardzo dużą popularnością na polskim rynku, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. Największymi hitami sprzedaży nadal pozostają Fabia i Octavia – modele, które są liderami w swoich klasach.

W 2014 roku wśród aut segmentu B ponownie najczęściej wybierano SKODĘ Fabia. Od stycznia do grudnia w Polsce zarejestrowano aż 9 642 egzemplarze tego modelu, co daje ponad 10-procentowy udział w tym segmencie samochodów.

Rok 2015 marka SKODA rozpoczęła od premiery trzeciej generacji modelu Fabia. Nowa SKODA Fabia, nadal oferowana jako hatchback i Combi.

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszy się kompaktowa Octavia. W ciągu dwunastu miesięcy ubiegłego roku w Polsce zarejestrowano aż 13 988 egzemplarzy bestselleru SKODY. To o 22% lepszy wynik niż w 2013 roku, kiedy w Polsce zarejestrowano 11 463 Octavie. Ten model czeskiej marki w największym i najbardziej konkurencyjnym segmencie samochodów w 2014 roku stanowił aż 8,03% wszystkich nowych rejestracji w Polsce.

Najważniejszy model czeskiego producenta ma najatrakcyjniejszą i zróżnicowaną ofertę w swojej historii. Gama trzeciej generacji modelu składa się z następujących wariantów: Octavii Liftback, Combi, Octavii 4x4 (dostępna zarówno w wersji liftback oraz kombi), sportowej wersji RS, odmiany G-TEC zasilanej gazem ziemnym, oszczędnej wersji GreenLine i ekskluzywnej Laurin & Klement.     
     
SKODA już kolejny rok jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku na wszystkich frontach: zarówno na rynku flotowym, jak i wśród Klientów indywidualnych. Czeska marka zdystansowała konkurentów, z wynikiem 43 301 zarejestrowanych samochodów: to ponad 18% więcej od wyniku osiągniętego w roku 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane