/  / Skoda bierze wszystko

Skoda bierze wszystko

null
© Skoda
null

Tak można krótko podsumować wyniki sprzedaży nowych samochodów osobowych na rynku czeskim po pierwszym półroczu. Producent z Mlady Boleslav ma nie tylko ogromną przewagę w zestawieniu marek, ale zajmuje też czołowe miejsca w rankingu modeli.

W pierwszym półroczu sprzedaż nowych samochodów osobowych Skody na rodzimym rynku czeskim przekroczyła poziom 28 600 egzemplarzy. Daje to udział rynkowy powyżej 30,4%. Dla porównania, drugi w kolejności gracz – Volkswagen – uzyskał wynik na poziomie prawie 8 800 rejestracji (udział 9,3%).

Skoda nie dała też większych szans konkurencji w rankingu najpopularniejszych modeli osobowych nad Wełtawą. W zestawieniu TOP-10 za pierwsze półrocze znajdziemy aż 6 samochodów producenta z Mlady Boleslav.

Pierwsza w statystykach jest oczywiście Octavia, która uzyskała wynik na poziomie prawie 10 300 egzemplarzy. Na miejscu drugim i trzecim jest kolejno Rapid oraz Fabia (6 100 oraz 4 600 egzemplarzy).

Top modele w Polsce

Najwyżej sklasyfikowanym graczem wśród marek zagranicznych na rynku czeskim jest Volkswagen Golf. Kompakt z Wolfsburga zanotował w pierwszym półroczu wynik ponad 3 250 egzemplarzy. Tuż obok jest Hyundai i30, który co prawda oferowany jest przez markę wywodząca się z Korei Południowej, ale jego korzenie są też czeskie za sprawą miejsca produkcji (fabryka koncernu w Nosovicach niedaleko granicy z Polską).

Przypomnijmy, że oprócz i30 marka Hyundai produkuje w Czechach również egzemplarze modeli ix35 oraz ix20.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane