/  / Silniki turbo 1.0 i 1.5 dla nowego Civica

Silniki turbo 1.0 i 1.5 dla nowego Civica

null
© Honda
null

Honda Civic kolejnej generacji wejdzie do sprzedaży na początku roku 2017. Samochód będzie dysponował w gamie dwoma nowymi silnikami benzynowymi z turbodoładowaniem – VTEC Turbo.

Opracowane przez Hondę zgodnie z koncepcją downsizingu, konstrukcje VTEC Turbo o pojemności 1,0 oraz 1,5 litra będą stanowiły część gamy silnikowej przeznaczonej dla modelu Civic dziesiątej generacji, który wejdzie do sprzedaży w Europie na początku 2017 roku.

Od niego się zaczęło
Pierwszy, wywodzący się z nowej rodziny silnik VTEC Turbo – o pojemności 2 litrów i mocy maksymalnej 310 koni – zadebiutował w tym roku w modelu Civic Type R. Wyposażone w omawianą jednostkę auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 5,7 sekundy.

Nowe jednostki Hondy otrzymały układy zmiennych faz rozrządu, które przyczyniają się do zwiększenia mocy i zredukowania emisji spalin. Turbosprężarka charakteryzuje się niską bezwładnością i bardzo krótkim czasem reakcji, natomiast bezpośredni wtrysk paliwa pomaga uzyskać wysoką moc maksymalną i korzystny sposób kształtowania przebiegu momentu obrotowego.

Premiera w Paryżu
Nowe wcielenie kompaktowej Hondy Civic w ostatecznej wersji produkcyjnej poznamy jesienią przyszłego roku – podczas wystawy motoryzacyjnej Paryż 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane