/  / Silnik Honda F1 odpalony!

Silnik Honda F1 odpalony!

Honda|

Honda prezentuje nagranie dźwięku nowego silnika Formuły 1, który został uruchomiony po raz pierwszy. Silnik przeznaczony będzie do startów w F1 w sezonie 2015, w którym Honda weźmie udział w ramach wspólnego projektu z firmą McLaren.

Mówi Manabu Nishimae, prezes zarządu Honda Motor Europe Ltd: "To ekscytujące po raz pierwszy usłyszeć brzmienie naszego nowego silnika, który znajdzie się w bolidzie Formuły 1. Nasi inżynierowie ciężko pracują nad jego rozwojem i nie możemy się doczekać początku sezonu 2015".

Honda będzie odpowiedzialna za rozwój, produkcję i dostawę jednostki napędowej (w tym silnika i systemu odzyskiwania energii), podczas gdy do zadań MacLarena będą należały rozwój i produkcja podwozia oraz zarządzanie nowym zespołem McLaren Honda.

Nowe przepisy, obowiązujące w F1 od 2014 roku, wymagają wprowadzenia silnika o pojemności 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, turbodoładowaniem i systemem odzysku energii. Możliwość dalszego rozwoju prac nad tymi rozwiązaniami technicznymi w świetle wyzwania, jakim są wyścigi, to główny powód decyzji Hondy o udziale w F1.W całej swojej historii Honda z pasją poprawiała sprawność silnika spalinowego, a w ostatnich latach z sukcesem rozwijała układy hybrydowe. Udział w wyścigach Formuły 1, w której obowiązywać będą nowe przepisy, jeszcze bardziej przyczyni się do postępu firmy w obu dziedzinach.

Ponadto, kolejne pokolenie inżynierów Hondy może doświadczyć emocji związanych z wyzwaniami towarzyszącymi udziałowi w tych najbardziej prestiżowych wyścigach motoryzacyjnych.

Od czerwca przyszłego roku europejska baza dla działań Hondy związanych z wyścigami będzie zlokalizowana w Milton Keynes.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane