/  / SEAT testuje crossovera. Na pustyni

SEAT testuje crossovera. Na pustyni

null
© SEAT
null

Jak sprawdzić możliwości samochodu, by być pewnym jego jakości? SEAT przeprowadził test Leona X-Perience w niezwykle trudnych warunkach – na pustyni w północnej Hiszpanii, w ponad 40-stopniowym upale.

Samochody przed wprowadzeniem do sprzedaży są poddawane wielu testom. Zanim na dobre opuszczą fabrykę i staną dumnie w salonie dealerskim przechodzą wiele prób pod okiem ekspertów. Wszystko po to, by przekonać się, że modele działają bez zarzutu i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Na najtwardszych zawodników na rynku czekają jednak o wiele cięższe wyzwania.

Wszędobylski piasek i żwir, palące słońce oraz 40-stopniowy upał – w tych ekstremalnych warunkach, w pocie czoła 50 członków zespołu Centrum Technicznego SEAT sprawdzało zdolności modelu Leon X-Perience, który zadebiutował jako nowość marki z Martorell AD 2014.

Testowane samochody przejechały tu ponad 20 000 kilometrów, co pozwoliło odpowiedzieć inżynierom na wiele pytań (m.in. jak zbadać żywotność i wydajność filtra powietrza). Oczywiście można to zrobić w sterylnie czystym laboratorium, jednak SEAT zdecydował się sprawdzić możliwości Leona X-Perience w praktyce, czyli na piaskach pustyni. W tym celu nowy model jechał przez dwie godziny tuż za samochodem wzbijającym chmury kurzu i pyłu.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane