/  / SEAT szykuje nowego crossovera

SEAT szykuje nowego crossovera

null
© SEAT
null

Według planów hiszpańskiej marki z Martorell, samochód ma być gotowy do premiery w roku 2017. Wcześniej na rynku pojawi się należący do tego samego segmentu – choć większy – SEAT Ateca.

Zaprezentowany premierowo na targach w Genewie model SEAT Ateca – pierwszy SUV w historii tej marki – stanowi dopiero początek największej ofensywy produktowej w historii przedsiębiorstwa z Półwyspu Iberyjskiego. Ateca będzie dostępna na rynku poczynając od lata bieżącego roku.

Jak zapowiada równocześnie SEAT, hiszpańska marka szykuje w omawianym segmencie jeszcze jedną nowość. Będzie to subkompaktowy crossover, który do oferty wejdzie w roku 2017. Na miejsce produkcji wybrano macierzysty zakład firmy w Martorell pod Barceloną.

Firma nie zdradza jeszcze szczegółów odnośnie platformy konstrukcyjnej, na jakiej opierać się będzie jej najnowszy model. W przypadku Ateki jest to natomiast wersja volkswagenowskiej architektury MQB, którą wybrano też z myślą o modelu Volkswagen Tiguan II.

Informacja z ostatniej chwili
Generalny importer w Polsce potwierdza nasze wcześniejsze doniesienia o premierze modelu SEAT Ateca podczas wystawy Motor Show 2016 w Poznaniu (PATRZ TUTAJ). Ta szybko zyskująca na znaczeniu impreza motoryzacyjna odbędzie się w dniach od 31 marca do 3 kwietnia.Pierwszy dzień Motor Show w stolicy Wielkopolski przewidziany jest dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane