/  / SEAT Leon kombi gotowy w 2 minuty

SEAT Leon kombi gotowy w 2 minuty

null
© SEAT
null

Jesteś ciekawy, jak produkuje się samochody w jednej z najbardziej nowoczesnych fabryk motoryzacyjnych w Europie? Jeśli tak, to warto zobaczyć materiał video zamieszczony poniżej.

Kilkuminutowe video przedstawia w wielkim skrócie etapy produkcji modelu SEAT Leon ST nowej generacji, który powstaje w zakładach Grupy Volkswagen w hiszpańskim Martorell koło Barcelony. Aktualnie fabryka wytwarza 10 modeli wykorzystujących cztery różne płyty podłogowe, zatrudniając około 10 000 pracowników i przy wykorzystaniu ponad 2 800 robotów.

Normalnie na zbudowanie jednego egzemplarz Leona ST potrzeba od początku do końca całego procesu montażu łącznie około 19 godzin.

W Martorell wytwarza się około 2 000 samochodów dziennie. W roku ubiegłym hiszpańska fabryka obchodziła 20-lecie swojej działalności.

Koncern podkreśla fakt, że dzięki zlokalizowanemu w Martorell Centrum Technicznemu firma SEAT to jedyny w Hiszpanii producent, którego cały proces wytwórczy począwszy od fazy projektu poprzez produkcję i dystrybucję odbywa się w kraju położonym na Półwyspie Iberyjskim.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane