/  / SEAT Ateca w teście porównawczym

SEAT Ateca w teście porównawczym

null
© SEAT
null

Jak pierwszy SUV w historii hiszpańskiej marki wypada na tle modeli pokroju Nissana Qashqaia, Forda Kugi czy Kii Sportage? Czy nowicjusz w starciu w takimi tuzami ma w ogóle jakieś większe szanse?

Postanowił sprawdzić to tygodnik Auto Świat, który w jednym ze swoich ostatnich numerów zamieścił test porównawczy z udziałem łącznie czterech modeli kompaktowych typu SUV. Do zestawienia wybrano samochody – Ford Kuga, Nissan Qashqai, Kia Sportage oraz SEAT Ateca – wszystkie wyposażone w małe silniki benzynowe, 6-biegową skrzynię manualną oraz napęd na przednią oś.

Co ciekawe, model marki z Martorell jest w tym gronie zupełnym nowicjuszem. Natomiast pozostali zawodnicy kontynuują tradycje poprzedników – na czele z Kią Sportage IV, która jako model pierwszej generacji weszła do sprzedaży na rynku europejskim już w roku 1994.

SEAT Ateca przystąpił do tej trudnej próby bez śladu tremy. Mało tego. Pewnie zwyciężył nawet cały test porównawczy, pozostawiwszy swoich konkurentów daleko w tyle. Autorzy testu chwalą hiszpańskiego SUV-a przede wszystkim za przestronną kabinę i wysokie walory użytkowe (największy w porównaniu bagażnik i ładowność), zwinne prowadzenie oraz za wysoką kulturę pracy silnika 1.4 TSI/150 KM.Cały test porównawczy znaleźć można w wydaniu Auto Świat nr 32 (8.08.2016).

ZOBACZ TEŻ:
SEAT Ateca – premierowy SUV
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane