/  / SEAT Ateca – Hit gotowy?

SEAT Ateca – Hit gotowy?

null
© SEAT
nullnullnullnullnullnullnullnull

W polskich salonach SEAT Ateca pojawić się ma pod koniec sierpnia. Tymczasem nieco wcześniej nowy SUV trafi do dealerów w Niemczech. Zainteresowaniem autem jest duże.

U naszych zachodnich sąsiadów egzemplarze Ateki mają pojawić się w salonach od 2 lipca. Jednak pierwsze sygnały płynące z rynku wskazują jasno, że nowy SUV hiszpańskiej marki może okazać się hitem sprzedaży. Jeszcze bowiem nigdy w historii niemieckiego importera SEAT-a tamtejsi klienci nie złożyli "w ciemno" ponad 5 000 zamówień.

A tyle egzemplarzy Ateki znalazło już nad Renem swoich amatorów. I to mimo braku możliwości odbycia choćby krótkiej jazdy testowej. Choć trzeba przyznać, że poza udaną stylistyką dla niemieckich klientów równie ważny jest fakt, że nowy SEAT garściami czerpie z rozwiązań technologicznych Grupy Volkswagen.

Oferta na polskim rynku
Tymczasem z myślą o klientach nad Wisłą generalny importer przygotował w gamie Ateki łącznie 10 wersji silnikowych do wyboru. A ofertę otwiera wersja Reference – wyceniona na 77 100 złotych – z silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 koni i manualną skrzynią biegów.

Użytkownicy preferujący silniki wysokoprężne będą mogli wybierać swoje auto w cenie już od 85 500 złotych (wersja 1.6 TDI/115 KM).

Na liście opcji figurują takie propozycje jak chociażby system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, monitorowanie poziomu zmęczenia u kierowcy, tempomat, układ 7 poduszek powietrznych, rozbudowane multimedia czy system kamer 360°, który ułatwia parkowanie dzięki przekazywaniu obrazu auta nie tylko z boku, ale także z góry.

ZOBACZ TEŻ:
SEAT Ateca – Wersje modelowe z cenamiZwiązki z nowym Tiguanem
SEAT Ateca powstał na płycie podłogowej MQB z grupy Volkswagena. Tej samej, którą wykorzystano do zaprojektowania Tiguana nowej generacji. Auto mierzy na długość 4363 mm – przy rozstawie osi wynoszącym 2638 mm. Przy standardowym ustawieniu oparć tylnej kanapy bagażnik oferuje 510 litrów pojemności. Lub do 485 litrów dla wersji z napędem 4x4.

Od strony stylistycznej SEAT Ateca wyraźnie nawiązuje do innych modeli w gamie hiszpańskiej marki. Przypomina Leona, z tym że optycznie wydaje się od niego większy, zaś reflektory i atrapa chłodnicy umieszczono wyżej. Ateca oferuje raczej spokojny, stonowany design – co większości klientów powinno chyba odpowiadać.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane