/  / Samochody z wnętrzem jak marzenie

Samochody z wnętrzem jak marzenie

null
© BMW
null

Czym byłoby auto o pięknej linii nadwozia, lecz o kiepsko zaprojektowanym lub wykonanym wnętrzu? Klienci obecnie coraz częściej szukają samochodów komfortowych, wygodnych w użytkowaniu, a także dobrze skomunikowanych ze światem zewnętrznym.

Amerykański portal motoryzacyjny WardsAuto z listy łącznie 47 pretendentów wybrał 10 samochodów, które jego zdaniem oferują najlepiej zaprojektowane wnętrze. Autorzy przygotowywanego cyklicznie rankingu starają się, aby do zestawienia nie trafiały wyłącznie samochody z najwyższej półki cenowej, ale również co najmniej kilka propozycji z oferty marek wolumenowych. We współczesnej motoryzacji wyraźny podział na te dwa światy coraz bardziej się jednak zaciera.

Nawet i samochody marek uważanych za popularne są bowiem w środku coraz lepiej wykonane. Nie brakuje miękkich w dotyku materiałów, nastrojowego oświetlenia wnętrza, szerokich możliwości przyłączeniowych czy rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, które zazwyczaj kojarzą się nam z modelami segmentu premium.

Oto w kolejności alfabetycznej zestawienie WardsAuto 2016 modeli z najlepiej zaprojektowanym i wykonanym wnętrzem. Obok nazwy danego samochodu podano cenę testowanej wersji z rynku amerykańskiego:
- Audi TTS (58 500 dolarów)
- BMW Serii 7 (129 245 dolarów)
- Cadillac XT5 (63 845 dolarów)
- Chevrolet Camaro (46 095 dolarów)
- Chrysler Pacifica (48 455 dolarów)
- Honda Civic (27 335 dolarów)
- Lexus RX (52 968 dolarów)
- Mercedes-Benz GLC (54 360 dolarów)
- Nissan Maxima (38 750 dolarów)
- Volvo XC90 (84 005 dolarów)

Przy wyborze wzięto pod uwagę takie elementy jak wybór materiałów i kolorystyka wnętrza, ergonomia, rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, system komunikacji samochodu z kierowcą, komfort, jakość wykończenia, wartość użytkowa oraz doznania estetyczne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane