/  / Samochodowe powroty z wakacji

Samochodowe powroty z wakacji

SJR|
null
© Renault
null

Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami – radzą trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej zaplanować. Ustalić miejsca postoju, planowanych posiłków czy ewentualnych noclegów. "Dla bezpieczeństwa najlepiej robić postoje co 2 godziny i dla jednego kierowcy nie planować więcej niż 6 godzin jazdy jednego dnia - wyliczają trenerzy Szkoły Jazdy Renault. Posiłki w czasie podróży nie mogą być zbyt obfite, gdyż takie powodują senność.

"Niewskazane jest także jedzenie podczas jazdy, ponieważ odwraca uwagę kierowcy od prowadzenia auta i zajmuje ręce uniemożliwiając odpowiednią reakcję w niebezpiecznej sytuacji na drodze - dodają trenerzy.

Uwaga na prędkość
Każdy kierowca powinien pamiętać, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Czas, który wielu prowadzących samochody chciałoby zaoszczędzić na drodze, nie jest wart utraty zdrowia czy życia ludzkiego.

"Przepisy dotyczące maksymalnej dopuszczalnej prędkości na poszczególnych odcinkach dróg zostały ustalone w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg - przypominają specjaliści. Inne groźne zachowania kierowców, często związane z nadmierną prędkością, to wyprzedzanie na trzeciego, wyprzedzanie na zakręcie czy brak sygnalizowania rozpoczęcia manewru wyprzedzania.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane