/  / Samochód roku 2016 w Japonii to...

Samochód roku 2016 w Japonii to...

null
© Suzuki
null

Suzuki Alto nowej generacji zapunktowało w konkursie o tytuł samochodu roku 2016 w Japonii – według Konferencji Japońskich Naukowców i Dziennikarzy Motoryzacyjnych RJC.

Historia modelu Suzuki Alto ma już 36 lat, licząc od momentu premiery pojazdu pierwszej generacji w roku 1979. Jednak jeszcze nigdy Alto nie miało w kolekcji przyznawanego cyklicznie wyróżnienia od japońskiego RJC. Aż do teraz.

Lekki i zwrotny
Najnowsza, ósma już generacja Alto została zbudowana na nowej płycie podłogowej. Dzięki znacznemu obniżeniu masy miejskie Suzuki waży jedynie 610 kg i spala według danych fabrycznych od około 2,7 l/100 km.

Nowe Alto wyposażone zostało m.in. w bazującą na radarze technologię Radar Brake Support, czyli system chroniący przed kolizją.

Dwa lata pod rząd

Co ciekawe, i w roku ubiegłym marka Suzuki – z innym swoim modelem – zgarnęła nagrodę RJC w Japonii. Był to mianowicie samochód Suzuki Hustler, reprezentujący segment lekkich SUV-ów typu mini.

Łącznie z nagrodą dla nowego Alto, marka Suzuki zdobyła dotychczas razem sześć nagród dla samochodu roku w Japonii według RJC.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane