/  / Saab 9-4X zaprasza do środka

Saab 9-4X zaprasza do środka

Producent|
null
© Saab
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Zaprojektowana wokół kierowcy, przestronna kabina 9-4X zapewnia komfortowe warunki jazdy pięciu dorosłym osobom. Kierowca poczuje się tu niczym prawdziwy pilot, mając w zasięgu ręki wszystkie najważniejsze przyrządy.

Zaprojektowana wokół kierowcy, przestronna kabina 9-4X zapewnia komfortowe warunki jazdy pięciu dorosłym osobom. Kierowca poczuje się tu jak prawdziwy pilot, mając w zasięgu ręki wszystkie najważniejsze przyrządy: konsolę środkową, konsolę centralną i deskę rozdzielczą, wszystko zintegrowane w harmonijną całość otaczającą kierowcę. Jako materiałów wykończeniowych użyto drewna, a w wersji Aero elementów imitujących włókno węglowe.
 
Inne elementy nawiązujące do lotniczych tradycji Saaba to m.in. prędkościomierz stylizowany na wysokościomierz stosowany w samolotach, zielone podświetlenie trzech głównych wskaźników oraz charakterystyczne uchwyty do regulacji kratek wentylacyjnych. Przycisk zapłonu został tradycyjnie umieszczony pomiędzy przednimi siedzeniami na konsoli środkowej, w pobliżu dźwigni zmiany biegów.

Duże, wygodne fotele wyposażono standardowo w elektryczną regulację siedzenia kierowcy w8 kierunkach i opcjonalnie w elektryczną regulację pedałów. Pasażerowie tylnej kanapy mogą cieszyć się dużą przestrzenią. Do ich dyspozycji jest również 3-stopniowa, ręczna regulacja oparcia każdego z siedzeń tylnej kanapy składanej w proporcji 60:40.

Kompleksowy system schowków Saaba 9-4X obejmuje m.in. podwójne kieszenie we wszystkich drzwiach, dwukomorowy schowek pasażera w desce rozdzielczej oraz głęboki pojemnik w konsoli środkowej z gniazdkiem 12V oraz złączami multimedialnymi USB i AUX-in. Pasażerowie siedzący z tyłu mogą korzystać ze schowków umieszczonych w tylnej części konsoli środkowej oraz podłokietniku tylnej kanapy.

Multimedialny system Saab Infotainment dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej z 7 głośnikami oraz w prestiżowej z 10-głośnikowym systemem dźwięku przestrzennego 5.1 marki Bose. System nawigacji z 8-calowy ekranem dotykowym, wewnętrznym twardym dyskiem zawierającym mapy z możliwością prezentacji w trybie „z lotu ptaka” oraz dodatkową 10 GB przestrzenią na pliki muzyczne – należą do wyposażenia dodatkowego. Bezpieczną komunikację ze światem zewnętrznym podczas jazdy ułatwia zintegrowany zestaw głośnomówiący z łączem Bluetooth, który może być sterowany głosowo, jak i za pomocą przycisków na kierownicy lub z panelu na konsoli centralnej.

Pasażerowie z tyłu mogą teraz nie tylko korzystać z niezależnego sterowania klimatyzacją (jako opcji do standardowego systemu klimatyzacji dwustrefowej), ale też dzięki specjalnemu panelowi w tylnej części konsoli środkowej, używać niezależnie systemów multimedialnych. System, wyposażony został w wejście wideo i dwa 8-calowe ekrany wbudowane w tylne ścianki zagłówków, dzięki czemu nawet w długiej podróży nikt nie będzie się nudzić.

Adaptacyjny system przewozu bagażu
Saab 9-4X jest zoptymalizowany pod kątem maksymalnego wykorzystania przestrzeni bagażowej. Aby złożyć pojedyncze siedzenie tylne wystarczy dosłownie jeden ruch. Uzyskanie całkowicie płaskiej przestrzeni bagażowej nie wymaga już usuwania siedzisk i chowania zagłówków.

Część podłogi bagażnika może być uniesiona, przy pomocy specjalnej klamki przypominającej kształt samolotu, umożliwiając dostęp do dodatkowej przestrzeni bagażowej. Pomocna w efektywnym wykorzystaniu miejsca i zabezpieczeniu przedmiotów przewożonych w bagażniku będzie także specjalna szyna w kształcie litery „U” połączona z przegrodą o elastycznej teleskopowej konstrukcji, która umożliwia podział przestrzeni w dowolne konfiguracji.

Dla jeszcze większej wygody, jest także możliwość wyposażenia tylnych drzwi bagażnika w zdalnie sterowany elektro-hydrauliczny napęd, dzięki czemu mogą się one otwierać automatycznie na całą wysokość lub do dowolnie zaprogramowanej wcześniej pozycji (na przykład podczas używania w garażu).

Debiut Saaba 9-4X
Premiera 9-4X odbędzie się już na wystawie Los Angeles Auto Show. Tym samym oferta produktowa Saaba będzie obejmowała trzy linie modelowe, zapewniając bardzo kuszącą alternatywę dla niezależnie myślących klientów segmentu crossoverów. Wprowadzenie na rynek kolejnego nowego modelu stanowi dla odradzającego się Saaba ważny krok do pełnej samodzielności, jako producenta samochodów klasy premium.

Saab 9-4X trafi do salonów w Europie prawdopodobnie w sierpniu przyszłego roku. Jego ceny zostaną ogłoszone na krótko przed rozpoczęciem sprzedaży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane