/  / S 500 Hybrid od 499 000 PLN

S 500 Hybrid od 499 000 PLN

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes
null

W salonach Mercedes-Benz można zamawiać już S 500 Plug-In Hybrid – pierwszą luksusową limuzynę zużywającą poniżej 3 l paliwa na 100 km. Ceny modelu startują od 499 000 złotych.

W salonach Mercedes-Benz można zamawiać już S 500 PLUG-IN HYBRID – pierwszą luksusową limuzynę zużywającą poniżej 3 l paliwa na 100 km. Ceny modelu startują od 499 000 PLN.


Mercedes-Benz S 500 PLUG-IN HYBRID dysponuje mocą 442 KM oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w ciągu zaledwie 5,2 s i może pokonać dystans do 33 km bez udziału jednostki spalinowej. Homologowane zużycie paliwa wynosi 2,8 l/100 km, co odpowiada emisji dwutlenku węgla na poziomie 65 g/km. Hybrydowy napęd korzysta z benzynowego silnika V6 biturbo o pojemności 3 litrów (333 KM), motoru elektrycznego rozwijającego moc 115 KM, a także nowego akumulatora litowo-jonowego, który można ładować z zewnętrznego źródła prądu, podłączając kabel sieciowy do gniazda po prawej stronie tylnego zderzaka.

S 500 PLUG-IN HYBRID to trzeci po S 400 HYBRID oraz S 300 BlueTEC HYBRID hybrydowy model w gamie nowej Klasy S. Aby zwiększyć zaufanie klientów do nowej, innowacyjnej wersji PLUG-IN HYBRID, na komponenty układu hybrydowego oraz akumulator Mercedes-Benz udziela 6-letniej gwarancji, ograniczonej przebiegiem 100 tys. km.

Inteligentny system zarządzania energią
Na co dzień prowadzenie S 500 PLUG-IN HYBRID nie różni się od jazdy każdym innym samochodem z automatyczną przekładnią. Za wybór idealnej strategii wykorzystania napędu odpowiada automatyczny system zarządzania energią, który bierze pod uwagę nie tylko stan naładowania akumulatora, ale i aktualne warunki drogowe oraz zaplanowaną trasę. Kierowca może także samodzielnie dobrać ustawienia napędu hybrydowego, korzystając z czterech dostępnych trybów jazdy i trzech programów skrzyni biegów. Tak zwany dotykowy pedał gazu informuje go o włączeniu jednostki spalinowej lub poprzez podwójny impuls wskazuje, kiedy warto zdjąć nogę z pedału, by aktywować tryb żeglowania lub rekuperacji. Przepływ energii na bieżąco można śledzić na panelu wskaźników oraz na ekranie centralnym.


Bogate wyposażenie standardowe
Bogate wyposażenie standardowe S 500 PLUG-IN HYBRID obejmuje światową nowość – rozbudowaną funkcję wstępnej wentylacji. Pozwala ona z wyprzedzeniem zaprogramować pożądaną temperaturę powietrza w kabinie, na przykład za pośrednictwem aplikacji Mercedes connect me. Za wentylację odpowiada napędzany elektrycznie kompresor chłodniczy oraz elektryczne ogrzewanie. Swoim działaniem funkcja obejmuje nie tylko regulację temperatury we wnętrzu, ale i uruchomienie podgrzewania foteli, kierownicy oraz podłokietników w drzwiach lub wentylacji siedzeń (zależnie od wyposażenia danego egzemplarza).

S 500 PLUG-IN HYBRID, dostępny wyłącznie z długim rozstawem osi, jest także seryjnie wyposażony w LED-owe przednie i tylne lampy, skórzaną tapicerkę, system COMAND Online, gładzik, klimatyzację THERMOTRONIC AUTOMATIC CLIMATE CONTROL plus, podgrzewane tylne fotele, pakiet Memory dla kierowcy i pasażera z przodu, nastrojowe oświetlenie dostępne w siedmiu kolorach oraz zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z aktywnym tłumieniem. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje m.in.: PRE-SAFE®, COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (system ostrzegania przed kolizją wraz z układem adaptacyjnego hamowania Adaptive Brake Assist), ATTENTION ASSIST, PRE-SAFE® impulse, Crosswind Assist oraz Traffic Sign Assist (Speed Limit Assist wraz z funkcją ostrzegania przed jazdą pod prąd i wyświetlaniem ograniczeń prędkości na panelu wskaźników).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane