/  / Rywale VW Golfa bez szans?

Rywale VW Golfa bez szans?

null
© Volkswagen
null

Ci, którzy spodziewali się, że Volkswagen Golf zostanie w tym roku zdetronizowany jako lider sprzedaży w Europie, mogą się rozczarować. Wyniki po pierwszym kwartale mówią wyraźnie – Golf jest nadal bardzo mocny.

Jak wynika z zestawienia firmy JATO Dynamics na podsumowanie pierwszego kwartału, najchętniej wybieranym modelem wśród nowych osobówek jest Volkswagen Golf. Kompakt z Wolfsburga uzyskał na rynku europejskim wynik łącznie prawie 133 600 egzemplarzy, co oznacza wzrost o dynamice 2,9%.

Reszta stawki goniąca VW Golfa – już w tym momencie – traci dużo. Drugie miejsce na podium należy do Forda Fiesty, który uzyskał rezultat prawie 88 200 rejestracji (+3%). Z kolei pozycja trzecia w peletonie padła łupem Renault Clio, które sprzedało się w liczbie ponad 79 700 egzemplarzy i osiąga wzrost 7,1%.

Na europejskiej liście TOP-10 uwagę zwracają dwa modele – Opel Corsa (#5) oraz Nissan Qashqai (#6). Dlaczego? Otóż dlatego, że ich tegoroczna sprzedaż jest zdecydowanie lepsza niż w pierwszym kwartale roku ubiegłego. Wzrosty o dynamice powyżej 21% każdy to w dużej mierze rezultat wprowadzenia na rynek europejski Corsy i Qashqaia po zmianach generacyjnych.

TOP MODELE W POLSCE
Pierwszy kwartał 2015
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane