/  / Rywale Skody bez szans

Rywale Skody bez szans

null
© Skoda
null

Aż trzy czołowe miejsca w rankingu najchętniej kupowanych osobówek na rynku czeskim należą aktualnie do modeli Skody. Reszta konkurentów jest daleko w tyle.

Od stycznia do końca listopada najchętniej wybieranym modelem na rynku nowych osobówek w Czechach jest Skoda Octavia. Uzyskany wynik to nieco ponad 18 900 rejestracji i zdecydowana przewaga nad resztą stawki.

Na drugim miejscu podium plasuje się na rynku czeskim kolejna Skoda. To Rapid, który uzyskał nad Wełtawą wynik na poziomie 11 400 egzemplarzy.

Póki co, miejscem trzecim w stawce musi zadowolić się natomiast Skoda Fabia. Od stycznia do listopada "czeszka" zanotowała w swojej ojczyźnie wynik ponad 8 100 sztuk. W roku przyszłym – dzięki premierze rynkowej modelu trzeciej generacji jako hatchback i kombi – Fabia powinna zmniejszyć wyraźnie dystans do Rapida, a kto wie, czy nie pokusi się nawet o zajęcie miejsca drugiego w rankingu popularności za Octavią?

Dominacja Skody na czeskim moto-rynku nie podlega też dyskusji, jeśli przyjrzymy się krótko zestawieniu najchętniej wybieranych marek. Producent Octavii i Fabii ma od stycznia na koncie już 53 400 egzemplarzy. Drugi w zestawieniu gracz – czyli Hyundai – sprzedał w tym czasie nad Wełtawą o ponad 36 000 samochodów mniej niż Skoda.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane