/  / Ruszyła produkcja nowej Astry

Ruszyła produkcja nowej Astry

null
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Pierwszy, czerwony egzemplarz Astry nowej generacji zjechał we wtorek z taśmy montażowej w zakładach firmy Opel w Gliwicach – poinformował producent.

W uroczystościach uruchomienia produkcji wzięli udział liczni goście, w tym: dyrektor zarządzający General Motors Manufacturing Poland Andrzej Korpak, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel, Peter Christian Küspert, konsul Stanów Zjednoczonych, Walter Braunohler, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Producent podkreśla, że w nowej Astrze zastosowano liczne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i ułatwiające prowadzenie pojazdu. Warto wspomnieć o nieoślepiających matrycowych reflektorach czy wyposażeniu auta w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające łączność ze smartfonem kierowcy. Przedstawiciele koncernu dodają, że samochód jest lżejszy od poprzednika nawet o 200 kilogramów, przestronniejszy i napędzany wyłącznie nowo opracowanymi, oszczędnymi silnikami.Fabryka w Gliwicach otwarta została w październiku 1998 r. Składająca się z trzech oddziałów: zakładu produkcji samochodów osobowych, zakładu produkcji silników oraz Centrum Usług Wspólnych, General Motors Manufacturing Poland stanowi integralną część firmy Opel. Centrala firmy znajduje się w Gliwicach, gdzie oprócz zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback produkowany jest także kabriolet Cascada oraz Astra J w wersjach sedan, GTC i OPC. Pod koniec bieżącego roku rozpocznie się tam także produkcja Buicka Cascady, przeznaczonego na rynek północnoamerykański.

Startuje seryjna produkcja nowej Astry


PJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane