/  / Rusza nowy program dopłat w Hiszpanii

Rusza nowy program dopłat w Hiszpanii

null
© SEAT
null

Branża motoryzacyjna w Hiszpanii ma nadzieję, że właśnie uruchomiony w tym kraju program dopłat do zakupu nowego auta w wysokości łącznie 2 000 EUR zwabi do salonów klientów i wesprze sprzedaż w czasach bardzo trudnej koniunktury.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z nowego programu dopłat w Hiszpanii mogą skorzystać klienci, którzy oddając na złom swój stary pojazd (w przypadku aut osobowych co najmniej 12-letni, a w przypadku lekkich aut użytkowych co najmniej 10-letni) wybierają auto emitujące średnio poniżej 160 g/km, które kosztuje do 25 000 EUR.

W sumie na realizację programu wyasygnowano kwotę 75 mln EUR. Dopłaty będą oferowane do 31 marca przyszłego roku lub do czasu wcześniejszego wyczerpania dostępnych funduszy.

Jeszcze przed ogłoszeniem nowego planu dopłat w Hiszpanii tamtejsze stowarzyszenie branży motoryzacyjnej prognozowało, że w bieżącym roku kalendarzowym sprzedaż nowych aut w Hiszpanii nie przekroczy łącznie 700 000 egzemplarzy, czyli mniej niż połowa wolumenu np. za cały rok 2007.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane