/  / Rozwiązanie na kapryśną aurę

Rozwiązanie na kapryśną aurę

Dębica SA|

Jesień to czas odwiecznych dylematów kierowców: Czy zmieniać opony na zimowe? Łagodniejący klimat powoduje powolne zacieranie ostrych granic pomiędzy porami roku.

Tym argumentem kierowcy coraz częściej usprawiedliwiają jeden komplet posiadanych opon. Idealnie, jeśli samochód wyposażony jest w osobny komplet na zimę i lato, ale jeśli nie jest to możliwe, sprawdzonym kompromisem są opony całoroczne.

Takie rozwiązanie posiada w swojej ofercie marka Dębica proponując klientom oponę całoroczną Dębica Navigator 2. Spełnia ona oficjalne standardy opon zimowych, zachowując jednocześnie cechy opony letniej.

Zwykle konstrukcja wszystkich opon całorocznych jest podobna. Bieżnik w swej środkowej części ma sporo nacięć zapewniających jak najlepszą przyczepność na trudnych zimowych nawierzchniach, natomiast na zewnątrz masywne klocki, odporne na zniekształcenia i szybkie ścieranie, stabilizujące tor jazdy w lecie.

Decydując się na zakup opon całorocznych należy pamiętać, że jakość przez nie prezentowana jest uśrednioną wartością osiągów opony letniej i zimowej.

Zlekceważenie doboru odpowiedniego ogumienia do warunków panujących na drodze często pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje w postaci utraty panowania nad pojazdem. Jazda na oponach letnich zimą (czy też na zimowych w lecie) jest skrajnie nieodpowiedzialna.

Pamiętajmy, że oprócz życia swojego i swoich najbliższych ryzykujemy zdrowie innych uczestników ruchu.

Jeśli mimo wszystko nie możemy pozwolić sobie na dwa wymienne komplety ogumienia, opony całoroczne są rozwiązaniem kompromisowym. Najlepiej sprawdzą się w łagodnym klimacie, gdzie opady śniegu są raczej rzadkie, a zimy łagodne.

Takie opony zapewniają kierowcy:
- osiągi niezależne od pory roku
- dobrą przyczepność w każdych warunkach pogodowych
- wysoką odporność na aquaplaning
- dobre osiągi na zimowej drodze
- niższy poziom hałasu
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane