/  / Rozpędzony Jeep i nowości 2015

Rozpędzony Jeep i nowości 2015

IBRM SAMAR|
null
© Jeep
null

W minionym roku marka Jeep sprzedała na polskim rynku łącznie 1 674 nowe auta – to rekord tego producenta nad Wisłą. Kolejne nowości przyjadą w roku 2015.

Marka Jeep ma za sobą na polskim rynku bardzo udany rok. 2014 zakończył się dla firmy rekordowym wynikiem na poziomie 1 674 egzemplarzy. To aż o 51,4% więcej niż w roku 2013.

Największy udział w sprzedaży samochodów amerykańskiej marki nad Wisłą ma Jeep Grand Cherokee – omawiany model zapunktował wynikiem na poziomie 925 egzemplarzy (+39,7%) i zajął nawet wysokie, drugie miejsce w całym segmencie luksusowych SUV-ów.

Udane debiuty 2014
O udanym debiucie rynkowym można mówić w przypadku nowego Jeepa Cherokee. Ten akurat model – debiutujący w pierwszej połowie roku – wskoczył na drugie miejsce podium, uzyskawszy skumulowany wynik rzędu 282 egzemplarzy. Tym samym Cherokee wyprzedził trzeciego w statystykach koncernowych Jeepa Compassa (248 egzemplarzy).

2015 będzie pierwszym pełnym rokiem obecności na polskim rynku kolejnego nowego modelu w gamie amerykańskiej marki – czyli Jeepa Renegade. Ten wytwarzany we Włoszech miejski SUV o wysokich walorach terenowych znalazł nad Wisłą 85 klientów. To niezły wynik zważywszy na fakt, że Renegade zadebiutował dopiero pod koniec 2014.

Nowości AD 2015
W tym roku kalendarzowym gama silnikowa Jeepa Renegade powiększy się o 140-konną wersję 1.4 MultiAir2 w połączeniu przekładnią z podwójnym suchym sprzęgłem DDCT, a także o wolnossącą konstrukcję 1.6 E-torQ 110 KM, którą sparowano z 5-stopniową skrzynią mechaniczną.

Pod koniec roku szykuje się natomiast premiera wspomnianego na początku Jeepa Grand Cherokee – po zmianach modernizacyjnych.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane