/  / Rosyjskie mrozy mu nie straszne

Rosyjskie mrozy mu nie straszne

Mitsubishi|(2014-05-19 15:35)
null
© Mitsubishi
null

Jako model globalny, Mitsubishi Outlander PHEV musi sprawdzać się nawet w najtrudniejszych warunkach. Dlatego już podczas prac konstrukcyjnych pojazd poddano bardzo wymagającym testom w morderczym klimacie najgorętszych obszarów USA oraz mroźnych ostępach Kanady.

Kilka dni temu Outlander PHEV zaliczył kolejny test: dwumiesięczną próbę sił w mroźnych, rosyjskich warunkach klimatycznych. Sprawdzian ten poprzedza debiut modelu na tamtejszym, istotnym strategicznie rynku.

W ciągu 8 tygodni trzy egzemplarze Outlandera PHEV pokonały łącznie dystans 30 000 kilometrów w okolicach Moskwy, Jekaterynburga oraz Toliyatti, podróżując w temperaturach poniżej minus 30°C po zaśnieżonych trasach, których nie spotyka się w innych mroźnych regionach, gdzie model jest już dostępny.

Według producenta, Outlander PHEV sprawdził się bardzo dobrze, a ładowanie akumulatorów układu hybrydowego przebiegało bez zakłóceń.  

Ponadto, dzięki jazdom w terenach pozamiejskich możliwe było przetestowanie pojazdu z napędem hybrydowym na różnych nawierzchniach, od popękanych i dziurawych dróg po tereny podmokłe lub całkowicie zalane. Wytrzymała konstrukcja pojazdu, napęd 4WD Twin Motor oraz system aktywnej kontroli napędu czterech kół Super All-Wheel Control znakomicie sprawdziły się w trudnych warunkach.

Kończąc testy Andrej Pankov, dyrektor generalny MMC Rus (oficjalny przedstawiciel i dystrybutor Mitsubishi Motors w Rosji), powiedział: "Wspólnie z MMC podjęliśmy decyzję, iż samochód trzeba przetestować w okresie dwóch miesięcy, gdy występują najbardziej nieprzewidywalne, ekstremalne zjawiska atmosferyczne, takie jak siarczyste mrozy czy gwałtowne odwilże. W rezultacie możliwe było sprawdzenie działania hybrydowego układu napędowego w rzeczywistych i najtrudniejszych warunkach pogodowych".

Polscy klienci mogą już składać zamówienia na model Outlander PHEV. Pierwsze dostawy w salonach planowane są w czerwcu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane