/  / Rolls-Royce Motor Cars zadebiutuje na Motor Show w Poznaniu

Rolls-Royce Motor Cars zadebiutuje na Motor Show w Poznaniu

Rolls-Royce|
null
© Rolls-Royce
null

Po raz pierwszy wiodący na świecie producent super-luksusowych samochodów zaprezentuje się na najważniejszej imprezie motoryzacyjnej w Polsce.

"Cieszę się, że możemy wystawić modele Ghost oraz Ghost EWB po raz pierwszy na Poznańskim Motor Show - mówi James Crichton, regionalny dyrektor Rolls-Royce Motor Cars na Europe i Afrykę Południową. "Nasza obecność podkreśla rosnące dla Rolls-Royce'a znaczenie regionu Środkowej i Wschodniej Europy, a także przewidywany w najbliższych latach dalszy jego wzrost".
 
Wielokrotnie nagradzany Ghost, zaprojektowany jako wizja prostoty, to Rolls-Royce, który jeździ i daje się prowadzić z niezrównaną gracją. Ghost EWB (o przedłużonym rozstawie osi) kontynuuje te zasady, skonstruowany jako samochód do samodzielnego prowadzenia lub taki, w którym jest się wożonym. Ten ultra-luksusowy sedan przeznaczony jest dla klientów, którzy potrzebują większej przestrzeni i komfortu bez utraty unikalnego dla Ghosta balansu dynamiki i kontroli.
 
Przestrzeń wewnętrzna w wariancie Ghost EWB jest powiększona poprzez dodatkowe 170 mm w rozstawie osi, bez żadnej utraty dla wyważonych proporcji i nowoczesnego wzornictwa. W porównaniu do standardowego Ghosta przestrzeń na nogi została powiększona o ponad dwa razy.
 
Zarówno Ghost, jak i Ghost EWB są napędzane przez silnik twin turbo V12 o pojemności 6,6 litra, który z łatwością uzyskuje moc 563 KM i 780Nm momentu obrotowego przy zaledwie 1500 obr/min., a inteligentne pneumatyczne zawieszenie dostarcza perfekcyjnej równowagi pomiędzy jazdą i prowadzeniem.
 
Rolls-Royce Motor Cars nieustająco cieszy się kolejnymi sukcesami. Firma niedawno ogłosiła nowy rekord w globalnej sprzedaży oraz znaczny wzrost sprzedaży w Europie kontynentalnej za rok 2012.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane