/  / ROK 2014 | Nowy Peugeot 308 kombi

ROK 2014 | Nowy Peugeot 308 kombi

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Mający kluczowe znaczenie dla marki Peugeot model 308 nowej generacji doczeka się w tym roku ważnego wzmocnienia w postaci wersji nadwoziowej kombi (SW). Na rynku polskim Peugeot 308 SW ma zadebiutować na przełomie drugiego i trzeciego kwartału.

Wcześniej nowego Peugeot 308 SW będzie miała okazję obejrzeć z bliska szeroka publiczność, która przybędzie na marcowe targi branżowe w Genewie. Mierzący 4,58 m długości pojazd oferuje bagażnik o pojemności 610 litrów (standardowe ustawienie oparć tylnej kanapy). Jak zapowiada francuski producent, dzięki regularnym kształtom bagażnik jest praktyczny i pojemny.

Zmiana konfiguracji bagażnika jest wręcz modelowo prosta: składanie poszczególnych części kanapy odbywa się jednym ruchem od strony bagażnika, a zarazem praktyczna (idealnie płaska podłoga).

W gamie jednostek napędowych uwagę zwraca m.in. nowoczesna konstrukcja BlueHDi, która charakteryzować się będzie średnią emisją CO2 na poziomie zaledwie 85 g/km (zużycie paliwa około 3,2 l/100 km).

Nowości rynkowe 2014

Ceny Peugeot 308 SW pozostają na razie tajemnicą. Dla porównania, odmiana 5-drzwiowa hatchback francuskiego kompaktu kosztuje w Polsce katalogowo od 59 900 złotych.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane