/  / ROK 2014 | Jedzie nowa Toyota Yaris

ROK 2014 | Jedzie nowa Toyota Yaris

null
© Toyota
null

Jak udało się nam potwierdzić u wiarygodnego źródła, w tym roku poznamy nową wersję modelu Toyota Yaris. Obecnie na rynku dostępna jest trzecia generacja best-sellerowego auta miejskiego marki wywodzącej się z Japonii.

Wstępną datą premiery nowej Toyoty Yaris jest czerwiec bieżącego roku. W porównaniu z poprzednikiem zmiany określane są przez samego producenta jako "duży facelift".

Toyota Yaris oferowana jest aktualnie na polskim rynku jako samochód 3- lub 5-drzwiowy. Oprócz wersji z napędem hybrydowym klienci mogą kupić egzemplarz wyposażony w silnik benzynowy 1.0 VVT-i o mocy 69 KM lub z 99-konną jednostką 1.3 Dual VVT-i, którą na życzenie można wyposażyć w przekładnię automatyczną Multidrive S.

Alternatywą dla jednostek benzynowych lub hybrydy może być jeszcze wysokoprężna konstrukcja 1.4 D-4D, która generuje maksymalnie moc 90 KM współpracując z przekładnią manualną o 6 biegach.

W zakończonym niedawno roku kalendarzowym 2013 Yaris był na polskim rynku najchętniej kupowanym modelem w całej gamie japońskiego koncernu.

Nowości rynkowe 2014

Zdjęcie wykorzystane w tym artykule prezentuje Yarisa w wersji aktualnie dostępnej na rynku.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane