/  / ROK 2014 | Honda i kompaktowe nowości

ROK 2014 | Honda i kompaktowe nowości

null
© Honda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Honda Civic to model o kluczowym znaczeniu dla japońskiej marki w Europie. Już niedługo oferta produktowa wzbogaci się o odmianę kombi, która stanowi próbę połączenia sportowego designu z wysoką funkcjonalnością.

Polska premiera rynkowa nowego modelu Honda Civic Tourer planowana jest już na drugą połowę lutego. Sportowo zaprojektowane kombi japońskiej marki oferuje rekordową pojemność bagażnika wynoszącą 624 litry (siedzenia ustawione w standardowej pozycji). Co więcej, dzięki zastosowaniu opracowanego przez Hondę sprytnego systemu Magic Seats tylne siedzenia można złożyć, uzyskując płaską powierzchnię ładunkową, i zwiększyć tym samym pojemność bagażnika do 1668 litrów (liczone do linii dachu).

W gamie jednostek napędowych Hondy Civic Tourer znajdziemy dwa silniki do wyboru: benzynowy 1.8 i-VTEC oraz wysokoprężny 1.6 i-DTEC. Nowy diesel to pierwsza w Europie jednostka z serii Earth Dreams Technology, odznaczająca się niskim zużyciem paliwa, wysoką mocą oraz osiągami.

Ten lekki silnik o mocy maksymalnej 120 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Jednocześnie, średnie zużycie paliwa wynosi według danych fabrycznych około 3,8 l/100 km (cykl mieszany). Na pełnym baku kierowca może teoretycznie przejechać dystans ponad 1 300 kilometrów.

Nowości rynkowe 2014

Ceny Hondy Civic Tourer pozostają na razie tajemnicą. Dla porównania, odmiana 5-drzwiowa hatchback japońskiego kompaktu kosztuje w Polsce katalogowo od 66 500 złotych.

Drugą potwierdzoną na ten rok kalendarzowy nowością w gamie Hondy na polskim rynku jest odświeżony Civic sedan. Producent przewiduje wprowadzenie drobnych zmian (np. grill, felgi, kolor plastików w panelu centralnym).

Zmodernizowany Civic sedan ma pojawić na polskim rynku w czerwcu 2014.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane