/  / Rok 2013: Będzie dużo nowości w segmencie SUV

Rok 2013: Będzie dużo nowości w segmencie SUV

SAMAR|
null
© Ford
null

Ten rok kalendarzowy obfitować będzie w szereg ważnych premier w segmencie samochodów typu SUV/crossover w Polsce. Już niedługo klienci będą mogli oficjalnie zobaczyć w salonach dealerskich zupełnie nową Toyotę RAV4, natomiast w drugiej połowie roku doczekamy się np. debiutu zmodernizowanych wersji modeli Hyundai ix35 oraz Kia Sportage.

Na podstawie informacji udostępnionych przez poszczególnych importerów przygotowaliśmy tę oto listę modeli należących do segmentu kompaktowych SUV, które zadebiutują na polskim rynku w bieżącym roku kalendarzowym. Obok nazwy danego modelu podano również orientacyjną datę wejścia na rynek (w kolejności alfabetycznej):
- Ford Kuga nowej generacji: marzec 2013 (na zdjęciu)
- Hyundai ix35 wersja po face-liftingu: wrzesień 2013
- Mitsubishi ASX wersja po faceliftingu: styczeń 2013
- Toyota RAV4 nowej generacji: marzec 2013

Powyższa lista obejmuje wyłącznie te marki, które zajęły miejsce w pierwszej dziesiątce największych sprzedawców nowych samochodów osobowych na rynku polskim w ubiegłym roku według danych IBRM Samar.

Ponadto, dzięki nowościom  produktowym o względy polskich klientów w omawianym segmencie rynku rywalizować będą też takie marki jak np. Suzuki (SX4 nowej generacji), Subaru (Forester nowej generacji) oraz Jeep (Compass wersja po face-liftingu).

Pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała na polskim rynku Honda CR-V nowej generacji. Jak informuje nas generalny importer koncernu, mniej więcej w trzecim kwartale 2013 gama modelowa Hondy CR-V wzmocni się znacząco dzięki debiutowi wersji z nowym silnikiem wysokoprężnym 1.6 i-DTEC.

Bardzo obiecująco wygląda lista tegorocznych debiutantów w coraz prężniej rozwijającym się segmencie miejskich SUV/crossover (w kolejności alfabetycznej):
- Chevrolet Trax: początek lata 2013
- Nissan Juke Nismo: marzec 2013
- Peugeot 2008: połowa 2013
- Renault Captur: czerwiec 2013
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane