/  / Robert Kubica za kierownicą wyścigowego Mercedesa AMG

Robert Kubica za kierownicą wyścigowego Mercedesa AMG

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Już jutro Robert Kubica po raz pierwszy przetestuje Mercedesa AMG C-Coupe DTM na torze Ricardo Tormo. Podczas pierwszych jazd polski kierowca przekona się, jak radzi sobie w kokpicie samochodu wyścigowego po długiej, spowodowanej obrażeniami przerwie.

6 lutego 2011 roku Kubica miał wypadek podczas rajdu i doznał wielu obrażeń. Od tej pory brał udział w wielu krajowych rajdach, przygotowując się do ewentualnego powrotu do wyścigów samochodowych.

Jazdy testowe z Mercedes-Benz w najpopularniejszej na świecie serii wyścigów samochodów turystycznych to pierwsza okazja do sprawdzenia aktualnej formy kierowcy na torze od czasów jego występów w Formule 1.

Kubica był członkiem sportowej rodziny Mercedes-Benz od samego początku kariery. W sezonie 2004 polski kierowca startował bolidem Dallara-Mercedes w Formule 3 Euroseries w zespole Mucke Motorsport. Trzykrotnie stanął wówczas na podium, zdobywając 53 punkty. W tym samym roku zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu Grand Prix Makau.

Przed wypadkiem Kubica wziął udział w 76 wyścigach Formuły 1. Swoje pierwsze zwycięstwo (Grand Prix Kanady 2008) wywalczył w Montrealu.

"Jestem bardzo zadowolony, że Mercedes-Benz daje mi okazję do przetestowania samochodu serii DTM. Z niecierpliwością czekam, aby znów zasiąść za kierownicą auta wyścigowego. Odbędzie się to w odpowiednich warunkach, na zamkniętym torze: to ważne, ponieważ DTM Mercedes AMG C-Coupe legitymuje się dobrym poziomem siły docisku - mówi Robert Kubica. "Wciąż jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek oświadczenia na temat mojej przyszłości z powodu tego jednego testu. Czekam po prostu na jutrzejszy dzień. Zobaczymy, co stanie się później".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane