/  / Robert Kubica wygrywa w mistrzostwach Europy

Robert Kubica wygrywa w mistrzostwach Europy

IBRM Samar|
null
© erc.com
nullnull

Robert Kubica po emocjonującej walce wygrał pierwszą rundę mistrzostw Europy- Rajd Janner. Na liście startowej oprócz Roberta Kubicy i jego pilota Maćka Szczepaniaka startujących w Fordzie Fieście RRC, pojawiła się również załoga Kajetan Kajetanowicz/ Jarosław Baran dysponująca też Fordem Fiestą, lecz w specyfikacji R5.

Rajd układa się pomyślnie dla dwóch polskich załóg, które po pierwszej pętli zajmowały pierwsze oraz drugie miejsce ( Kubica tracił niecałe 5s). Niestety dobra passa Kajetanowicza ( wygrane 3 z 5 OSów) nie trwała długo, gdyż na 5 OS awaria pedału gazu wyeliminowała załogę z dalszej jazdy.

Kubica, który rajd ten traktował jako trening przez zbliżającym się Rajdem Monte Carlo po pierwszym dniu zajmował pierwsze miejsce z przewagą 6,4 sekundy nad Vaclavem Pechem.

Drugi dzień zmagań był areną walki pomiędzy Vaclavem Pechem, a Robertem Kubicą, który na 12 OS popełnił falstart, za co otrzymał 10 sekund karnych i spadł na 3 miejsce. Przed finałową próbą Kubica nadal tracił prawie 20 sekund, do liderującego Pecha, lecz wspaniała jazda połączona z dobrym doborem opon spowodowało, że polska załoga zdecydowanie wygrała ostatni odcinek specjalny, wygrywając jednocześnie cały rajd.

Za swoją postawę w trakcie Rajdu, Robert Kubica otrzymał nagrodę Colin Mcrae flat out trophy, która została wręczona przez Marcusa Gronholma. Dodatkowo Maciej Szczepaniak dołączył do RK M-Sport World Rally Team i w sezonie 2014 będzie pilotem Roberta Kubicy w rajdowych mistrzostwach świata.