/  / Robert Kubica wraca na tor!

Robert Kubica wraca na tor!

null
© Renault Sport
nullnullnullnullnullnull

Polska gwiazda sportów motorowych, jaką niewątpliwie jest Kubica, wraca do ścigania. Swoją formę sprawdzi w najbliższy weekend na belgijskim torze Spa-Francorchamps.

Wyścigi odbywać się będą w ramach serii Renault Sport Trophy, a start Kubicy planowany jest jako wydarzenie jednorazowe. - W ten weekend skorzystam z zaproszenia Renault i wrócę na tor wyścigowy. Jeśli chodzi o samochody z drzwiami i z dachem, R.S.01 jest naprawdę dobrym autem. Fajnie się nim jeździ. Ma dużo lepsze osiągi, niż na przykład samochody GT3 i bliżej mu do DTM. Dużym plusem był też tor Spa, na którym będziemy się ścigać, ponieważ jest to tor kultowy. - głosi oświadczenie na oficjalnym profilu Kubicy, na portalu Facebook.

Kierowca, będący jedynym do tej pory Polakiem startującym w zawodach Formuły1, traktuje weekendowe zawody jako element przygotowań do nowego sezonu. W przyszłym roku bowiem, chciałby ścigać się na najwyższym poziomie regularnie, tak przynajmniej wynika z opublikowanego postu.- Jak w każdych mistrzostwach mamy do czynienia z samochodami specyficznymi, prowadzonymi przez wyspecjalizowanych kierowców
i przyjeżdżając na jeden wyścig, bez normalnych testów i przygotowania, trudno cokolwiek oczekiwać. Uważam, że dużo skorzystam na tej możliwości startu, a na tym etapie roku jest dość ważne, aby sprawdzić, jakie będą moje odczucia. Od tego będzie też zależało, jak sobie ustawię końcówkę sezonu. Jeśli w przyszłym roku będę startował na wysokim poziomie, a mam nadzieję, że tak się stanie, to muszę się zacząć do tego przygotowywać.

Zmagania w Belgii obserwować będzie można na telewizyjnym kanale Eurosport1. Transmisje z Renault Sport Trophy odbędą się w sobotę o godzinie 15:45  i niedzielę o godzinie 12:00.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane