/  / Roadstone i Achilles to nowe marki opon w Polsce

Roadstone i Achilles to nowe marki opon w Polsce

ITR|
null
© Achilles
null

ITR S.A., japoński dystrybutor opon w Polsce, wprowadza na nasz rynek dwie nowe marki. Indonezyjski Achilles oraz koreański Roadstone, dobrze znane w Europie Zachodniej, są od tego roku oficjalnie sprzedawane również w Polsce.

Wraz z rozpoczęciem sezonu na opony zimowe na rynku pojawią się dwie marki azjatyckie, których oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma ITR S.A., reprezentująca w naszym kraju także japońską Yokohamę.

"Indonezyjski Achilles oraz koreański Roadstone to opony uznane na Zachodzie, charakteryzujące się dobrymi osiągami i przystępną ceną. Połączenie tych dwóch parametrów jest szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy każdy kierowca stara się optymalizować niezbędne wydatki na samochód - mówi Artur Posłuszny, menedżer sprzedaży i marketingu, ITR.

"Opony pochodzące z Indonezji oraz Korei zdobyły szczególnie dużą popularność w wielu krajach Unii Europejskiej, gdzie obecne są już od lat. Liczymy, że Polacy również docenią ich właściwości i przekonają się, że opony azjatyckie podobnie jak samochody produkowane w tym regionie świata oferują coraz wyższą jakość".

Achilles, indonezyjska opona z segmentu niższej klasy średniej, produkowana jest przez firmę Multistrada, która w latach 90-tych otrzymywała wsparcie technologiczne od czołowych na świecie producentów opon. Obecnie produkty Achilles są eksportowane do ponad 70 krajów Europy, Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki, Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Australii.

Na rodzimym rynku marka działa aktywnie w sportach motoryzacyjnych, szczególnie w driftingu. W 2012 roku już po raz drugi z rzędu była oficjalnym sponsorem Achilles Formula Asian Drift Series.

W Polsce oferta marki Achilles obejmuje opony do samochodów osobowych, SUV-ów oraz dostawczych.

Roadstone to marka należąca do wyższego segmentu ekonomicznego, a jej producentem jest koreański Nexen. Roadstone jest obecny na rynkach Europy Zachodniej od 1998 r. "Opony Roadstone mają ugruntowaną opinię wśród europejskich kierowców. Zdecydowaliśmy się wprowadzić je na polski rynek, ponieważ charakteryzuje je doskonała relacja jakości do ceny - wyjaśnia Artur Posłuszny z ITR.

W Polsce dostępne będą opony Roadstone do samochodów osobowych, SUV-ów oraz dostawczych.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane