/  / Renault Zoe wygrywa rajd Monte-Carlo Zenn

Renault Zoe wygrywa rajd Monte-Carlo Zenn

renault|
null
© Renault
nullnullnullnull

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych panujących na torze prestiżowego rajdu Rallye Monte-Carlo, Renault ZOE na swoich pierwszych zawodach międzynarodowych pokazało się z najlepszej strony, wygrywając piątą edycjię Rallye ZENN.

Rallye ZENN (Zero Emission – No Noise) jest najbardziej „zielonym” odcinkiem wyścigu Rallye Monte Carlo des Energies Nouvelles, wystartować w nim mogą jedynie pojazdy elektryczne. Piąta edycja odbyła się w dniach od 21 do 23 marca. Kierowcy ścigali się na trzech odcinkach specjalnych o długości od 46,51 do 88,08 km, w trakcie których rozegrano cztery konkurencje jazdy na regularność.
Samochody pokonywały prestiżowe trasy, np. „La Turbie – Peille”, prowadzącą krętymi drogami przez las Peillon w głąb lądu lub trasę „Sainte-Agnès – La Turbie”. W najtrudniejszym dniu, w sobotę 22 marca, dniu dwóch odcinków specjalnych i trzech odcinków jazdy na regularność, uczestnicy musieli zmagać się z ulewnymi deszczami i mgłą.

Wyścig zakończył się w porcie w Monako próbą zwrotności na czas.
 
Niecałe dwa lata temu, w czerwcu 2012 roku, Renault ZOE ustanowiło światowy rekord dystansu pokonanego w 24 godziny (1618 km).


KLASYFIKACJA GENERALNA
1 RENAULT ZOE
2 MITSUBISHI I-MIEV
3 THINK CITY

KLASYFIKACJA REGULARNOŚĆ
1 RENAULT ZOE
2 THINK CITY
3 MITSUBISHI I-MIEV

KLASYFIKACJA ZUŻYCIE
1 RENAULT ZOE
2 RENAULT ZOE
3 MITSUBISHI I-MIEV

KLASYFIKACJA ZWROTNOŚĆ NA CZAS
1 RENAULT ZOE
2 CITROEN C-ZERO
3 RENAULT ZOE

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1 RENAULT ZOE
2 CITROEN C-ZERO
3 RENAULT ZOE
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane