/  / Renault Twizy nagrodzone w konkursie wzornictwa

Renault Twizy nagrodzone w konkursie wzornictwa

Renault|
null
© Renault
null

Renault Twizy zdobyło Red Dot Product Design Award 2012, jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa.

Rywalizując z 4515 kandydaturami złożonymi w tej kategorii i ocenianymi przez 30 międzynarodowych ekspertów, Renault Twizy otrzymało tytuł Best of the Best product design 2012, stając się drugim laureatem marki (pierwszy tytuł przypadł w 2003 roku modelowi Megane II).

Twizy oczarował członków jury swoim rewolucyjnym wzornictwem, zwinnością, ergonomią i niespotykanym systemem bezpieczeństwa: "Jako środek transportu Twizy przekonuje i wyróżnia się. Samochód zaskakuje zarówno zwrotnością, jak i wyrafinowanym wzornictwem, nie tylko w zakresie ergonomii, ale również bezpieczeństwa - podkreśliło jury.

Eric Diemert, dyrektor projektu Renault Sport Technologies, nie krył zadowolenia z przyznanej nagrody: "Cieszy nas, że koncepcja, sylwetka i funkcje Twizy zostały nagrodzone przez Red Dot Award. Dla marki Renault najważniejsza jest wygoda, dlatego zaprojektowaliśmy Twizy tak, żeby wyrażał on nowy trend miejskiego podróżowania, kładąc jednocześnie nacisk na prostotę użytkowania".

Elektryczne auta Renault wchodzą na polski rynek

"Jako, że liczy się efekt pierwszego wrażenia, od samego początku pracowaliśmy nie tylko nad ogólną sylwetką Twizy, ale również nad linią przodu pojazdu w celu nadania mu sympatycznego wyglądu, który natychmiast zdradza jego radosny charakter. Otrzymana nagroda zachęca nas do kontynuowania prac nad innowacjami dostępnymi dla wszystkich, tak istotnymi w pojazdach gamy Renault, które powinny być coraz bardziej nowoczesne i atrakcyjne".

Nagroda Red Dot Design Award, ustanowiona w 1955 roku, stała się międzynarodowym wyznacznikiem jakości w dziedzinie wzornictwa. W 2011 roku zgłoszono do niej ponad 14 000 kandydatur z ponad 70 krajów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane